Connect with us
Reklama
Aktuality

Rodiče, odvahu k otevřenému dialogu

Published

on

lesV Polsku se spouští kampaň „Rodiče, odvahu k otevřenému dialogu“, jejíž hrdiny jsou rodiče homosexuálů a bisexuálů. Jednou z tváří kampaně je populární herec, Wladyslaw Kowalski a jeho syn Kuba. Na billboardech, které budou vylepovány v pěti polských městech: Varšava, Krakov, Poznaň, Vratislav a Katovice jsou tváře tří rodin – matka, otec nebo rodiče dospělého dítěte. Na plakátech jsou vytištěny slogany:

– „Dcera nás naučila mluvit otevřeně. Aneta a Raphael, rodiče lesbičky. “

 

gay – „Syn mě naučil, jak důležité je být sám sebou. Wladyslaw, otec gaye“

gay 2– „Dcera mě naučila být odvážnou. Elizabeth, matka lesbičky “

Pro účely této akce byly vytvořeny webové stránky www.odwazciesiemowic.pl, kde rodiče mohou najít základní informace o homosexualitě a odpovědi na mnohé otázky směrované k rodičům gayů a lesbiček, a také krátký film s rodiči, hrdiny kampaně. K dispozici bude také příležitost k navázání kontaktu s ostatními rodiči homosexuálů.

Z výzkumu KPH plyne, že více než 41 procent homosexuálů skrývá svou sexuální orientaci před rodinnými příslušníky. Rodiče, kteří nevědí, a většina z nich ani nechce vědět, mohou být proto jen částečně zapojeni do života svých dětí. Oblast, ze které se sami vylučují časem narůstá a rodinné vazby se oslabují. Hrdinové naší kampaně stojí bok po boku se svými dětmi a jsou na ně pyšní. Respektují jejich identitu a homosexuální orientaci a otevřeně o ní hovoří jako o jednom z projevů reality. „- říká Katarzyna Remin, koordinátorka, a spolu s Gregory Czarneckim, autorka projektu.

Kampaň „Rodiče, odvahu k otevřenému dialogu“ je součástí Kampaně proti homofobii a je financována Open Society Foundations. Partnerem je agentura Lowe GGK, která připravila kreativní koncept a dohlíží nad produkcí. Autorem fotografií je Kuba Dabrowski a filmu Anna Grzelewska.

„Rodiče, odvahu k otevřenému dialogu“, je již třetí aktivitou, kterou jsme připravili pro organizaci Kampaň Proti Homofobii. Důvodem, proč jsme se zapojili do akcí, byl pocit zodpovědnosti ke společnosti. Rádi se angažujeme v projektech, o kterých jsme přesvědčeni, že přispějí ke zvýšení všeobecného povědomí o tomto problému. Druhým důvodem byla cílová skupina, sami adresáti kampaně. K rodičům homosexuálů se u nás ještě nikdo nikdy neobracel. Proto jsme přesvědčeni, že tento typ akce, zejména v Polsku, je zapotřebí. “  říká Marcin Nowak, kreativní ředitel agentury Lowe GGK.

Kk

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aktuality

Poslankyně opozice atakovaly předsedu PiS

Published

on

Ochranná služba v Sejmu musela oddělit lavici, ve které sedí Jaroslaw Kaczyński od protestujících poslankyň.

„Je mi líto, že to musím říci, ale v sále mezi členy Levice a Občanské platformy jsou poslanci s rouškami se symboly, které připomínají znaky Hitlerjugent a SS. Chápu však, že totální opozice odkazuje na totalitní vzorce.“ řekl na začátku zasedání Sejmu místopředseda Sejmu Ryszard Terlecki.

Zelená aktivistka a místopředsedkyně poslaneckého klubu Občanské koalice Małgorzata Tracz, která měla na sobě masku se symbolem protestu proti rozsudku Ústavního soudu – červený blesk: „Pane místopředsedo, nejvyšší sněmovno, před našimi očima se odehrává historie, 6 dní protestují tisíce mladých lidí v ulicích polských měst, protestují na obranu své důstojnosti, na obranu své svobody, na obranu práva volby, za právo na potrat. Toto je válka a tuto válku prohrajete. A kdo je za tuto válku zodpovědný? Pane ministře Kaczyński, to je vaše odpovědnost.“

Continue Reading

Aktuality

Protesty před domem Kaczyńského, může za všechno

Published

on

Soudce zpravodaj polského Ústavního Piskorski: „Samotná skutečnost postižení plodu nebo jeho nevyléčitelné nemoci nemůže rozhodnout z ústavního hlediska o přípustnosti ukončení těhotenství. Ani péče o kvalitu přenášeného genetického kódu, ani zvážení možného nepohodlí v životě nemocného dítěte nemohou ospravedlnit rozhodnutí přijmout opatření zaměřená na jeho smrt.

Continue Reading

Aktuality

Kaczyński jako řešení vládní krize. Předseda polského Práva a spravedlnosti má zasednout ve vládě

Published

on

Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński, který je v současnosti jen řadovým poslancem, se má stát členem rekonstruovaného kabinetu premiéra Mateusze Morawieckého. S odvoláním na zdroj z polské vlády o tom ve čtvrtek informovala agentura PAP. Polská koalice se v posledních dnech ocitla v krizi, hovořilo se i o předčasných volbách.

Šéf poslaneckého klubu Práva a spravedlnosti a místopředseda dolní komory parlamentu Ryszard Terlecki upřesnil, že Jaroslaw Kaczyński se stane předsedou bezpečnostního výboru a jako vicepremiér bude mít na starosti dohled nad silovými resorty: nad ministerstvy obrany a vnitra i nad ministerstvem spravedlnosti, jehož šéf Zbigniew Ziobro vyvolal nejhlubší koaliční krizi od vzniku koalice před šesti lety. Ve vládě vznikne paradoxní situace, kdy předseda strany bude formálně podřízeným premiéra.

ČTK, celý text na irozhlas.cz

Continue Reading
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Advertisement

Facebook

 • Poslankyně opozice atakovaly předsedu PiS 27.10.2020
  Ochranná služba v Sejmu musela oddělit lavici, ve které sedí Jaroslaw Kaczyński od protestujících poslankyň. „Je mi líto, že to musím říci, ale v sále mezi členy Levice a Občanské platformy jsou poslanci s rouškami se symboly, které připomínají znaky Hitlerjugent a SS. Chápu však, že totální opozice odkazuje na totalitní vzorce.“ řekl na začátku […]
  Jaromír Piskoř
 • Protesty před domem Kaczyńského, může za všechno 23.10.2020
  Soudce zpravodaj polského Ústavního Piskorski: „Samotná skutečnost postižení plodu nebo jeho nevyléčitelné nemoci nemůže rozhodnout z ústavního hlediska o přípustnosti ukončení těhotenství. Ani péče o kvalitu přenášeného genetického kódu, ani zvážení možného nepohodlí v životě nemocného dítěte nemohou ospravedlnit rozhodnutí přijmout opatření zaměřená na jeho smrt.
  Jaromír Piskoř
 • Kaczyński jako řešení vládní krize. Předseda polského Práva a spravedlnosti má zasednout ve vládě 30.9.2020
  Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński, který je v současnosti jen řadovým poslancem, se má stát členem rekonstruovaného kabinetu premiéra Mateusze Morawieckého. S odvoláním na zdroj z polské vlády o tom ve čtvrtek informovala agentura PAP. Polská koalice se v posledních dnech ocitla v krizi, hovořilo se i o předčasných […]
  Jaromír Piskoř

Aktuality