Connect with us
Reklama
Aktuality

Mariusz Trynkiewicz – sériovému vrahovi končí trest

Published

on

Mariusz Trynkiewicz – Seryjny dzieciobójca

11. února by měl být po 25-letém trestu propuštěn na svobodu bývalý učitel Mariusz Trynkiewicz, polský sériový pedofilní vrah čtyř chlapců ve věku 11 – 13 let. Vraždy spáchal v roce 1988 a dostal tehdy trest smrti. Ten mu byl po amnestii v roce 1989 změněn na 25 let vězení. V průběhu procesu Mariusz Trynkyewicz několikrát prohlásil, že pokud jej propustí, bude zabíjet dál. V Polsku byl nedávno přijat zákon, podle kterého může ředitel vězení nebezpečného a psychicky narušeného zločince po uplynutí trestu nechat umístit v uzavřeném a hlídaném objektu léčebny. Zákon byl ovšem vytištěn v polské Sbírce zákonů až včera a procedury k takovémuto umístění zločince do doživotní izolace se v případě Trynkiewicze nemusí stihnout.

Několik opozičních politiků již za to obvinilo premiéra Tuska. Diskuzi ještě více rozvířil polský ministr vnitra Bartłomiej Sienkiewicz, který řekl: „… Pokud jde o policii, podnikla v této kauze již několik úkonů v tom duchu, že přijala opatření nejen pro bezpečnost obyvatel před nebezpečným zločincem, ale také před jeho lynčováním. …“.

Ostatně k lynčování mohlo dojít již v průběhu procesu, kdy se před soudní budovou shromáždil rozezlený dav občanů.

Trynkiewicz měl s obtěžování nezletilých už problémy pře rokem 1988. V průběhu jeho vojenské služby dostal podmíněný trest za sexuální násilí na nezletilých a následně trest 1,5 roku za totéž a šel do vězení. V létě roku 1988 byl propuštěn na propustku kvůli chorobě matky a do vězení se měl vrátit v srpnu.

V době své propustky z vězení svou první oběť, třináctiletého chlapce nalákal bývalý učitel k sobě domů pod slibem zapsání do střeleckého oddílu a odjezdu s ním do prázdninového tábora. Nic netušící mladík byl pravděpodobně znásilněn a zabit. Jeho mrtvolu si nejdříve nechal několik dnů ve svém bytě a pak je pochoval v lese. Mrtvola se našla až za několik měsíců.

Na konci července v roce 1988 znásilnil a ubodal dva dvanáctileté a jednoho jedenáctiletého chlapce. Příčinou smrti chlapců bylo vykrvácení. Těla uložil do sklepa a po několika dnech je odvez do lesa a zapálil. Po několika týdnech policie Trynkyewicze zadržela a ten se přiznal k trojnásobné a po nalezení těla zakopaného třináctiletého chlapce i ke čtvrté vraždě.

V průběhu vězení si Trynkyewicz chtěj změnit jméno, ale soud to odmítl. Chtěl změnu proto, aby po odchodu z vězení mohl fungovat bez obtěžování. V roce 2011 mu byla proti jeho vůli naordinována několikaměsíční psychologická terapie. Zda to k něčemu bylo nikdo neví. Trynkyewicz svých činů nikdy nelitoval a nikdy se za ně neomluvil.

jp
zdroj: onet.pl

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aktuality

„Jebać PiS“ – slogan, který pomohl Dudovi vyhrát volby

Published

on

Stávající polský prezident Duda vyhrál prezidentské volby v Polsku a získal tak druhý prezidentský mandát. Výsledky ukazují těsný poměr 51:49 %.

Anti-PiS opětovně nevyhrálo a Občanská koalice bude muset pro budoucí výhru změnit taktiku. Rafal Trzaskowski se ukázal být dobrým volebním lídrem, ale místo na pódiu je v prezidentském klání jen jedno. Primátor Varšavy má před sebou možnost velmi solidní politické kariéry a stal se dnes nejvýraznější politickou postavou Občanské platformy.

Konzervativní jádro PiS nebude s průběhem dalšího prezidentského mandátu Andrzeje Dudy spokojeno. Ve druhém mandátu se chce odpovídat „jen Bohu, národu a historii“. Vládnoucí Sjednocená pravice nemá uvnitř sebe sama nijak růžové vztahy a do parlamentních voleb v roce 2023 se bude muset změnit, aby měla šanci opětovně uspět. Její podpora mezi mladými voliči či podnikateli je už mizivá. PiS zachraňují voliči 50+ a důchodci.

Nebývalé ostrá prezidentská kampaň byla plna emocí. Veřejnoprávní média podporovaly stávajícího prezidenta propagandou, která byla někdy za hranou vkusu a novinářské normality. Stejně se ale chovaly opoziční média. Srážka emocionálních výpadů vygradovala do sloganu „Jebać PiS“, ve volebním tichu politiky Platformy používaném v podobě „***** ***“. Tento slogan byl natolik kontraproduktivní, že zvedl z postelí i chromé důchodce.

Onen slogan ale bude na každém kroku provázet Ty polské politiky, kteří si najednou uvědomili, že takto natvrdo rozdělená polská politická scéna Polsku škodí v mnoha úrovních. Domácích, ekonomických i mezinárodních. Ono tradiční polské politické schéma, kdy si nikdo nepřizná chybu a svůj případný přešlap komentuje ještě většími přešlapy konkurence, je zamotaný kruh, ze kterého se stávající generace polské politické reprezentace nevymotá.

Konzervativní polovina polských voličů letos těsně převážila nad liberálnější polovinou. Starý lišák Kaczyński zase vyhrál a bude opět oslavován a proklínán. Jeho konstrukce politiky slavila úspěch. Bez něj je ovšem PiS a Sjednocená pravice jen množinou politiků. Pro polskou křesťanskou pravici bude zásadní, zda si Kaczyński vychová svého nástupce. Pokud se mu to podaří, může PiS v Polsku vládnout ještě dlouho.

Continue Reading

Aktuality

Duda má větší podporu než mu předpověděl volební průzkum

Published

on

Polská volební komise zveřejnila dílčí výsledky prezidentských voleb z 87,16 % obvodů. Z nich plyne, že Andrzej Duda má vyšší podporu než v průzkumu IPSOS a dosahuje více než 45 %.

Podle údajů PKW získal z 23 734 (celkem 27 230) volebních obvodů současný prezident Andrzej Duda 45,24 % hlasů (7 246 743 hlasů). Na druhém místě skončil Rafał Trzaskowski s 28,92 %. Kandidát Občanské koalice získal po sčítání výsledků z 87,16 % obvodů 4 632 734 hlasů.

Velké, dosud nesečtené obvody (ve velkých městech), ale stávajícímu prezidentovi tolik přát nebudou. 

Continue Reading

Aktuality

Trzaskowski zachránil Občanskou platformu

Published

on

Necelé tři týdny před prvním kolem prezidentských voleb v Polsku je kampaň v plném proudu. „Otevřete krabici s botami a vyleze Rafał Trzaskowski“. Kandidát Občanské platformy a stávající primátor Varšavy není u nás zatím moc známý. Levicový liberál, hovořící anglicky, francouzsky, španělsky, rusky a italsky – studoval mimo jiné na Oxford University (1995) či pařížském European Union Institute for Security Studies. V roce 2004 se stal doktorem humanistických věd na Varšavské univerzitě. 

Trzaskowski není žádným politickým nováčkem a jeho post ve Varšavě mu umožňuje být současnému prezidentovi důstojným protikandidátem. Małgorzata Kidawová-Błońská jím nebyla. Byla proto vedením Platformy, po odkladu voleb kvůli epidemii, nahrazena právě Trzaskowskim. Platformě se podařilo mobilizovat své voliče, Trzaskowski musel získat ve velmi krátké době 100 000 podpisů. Podle Platformy jich za týden získal 1 600 000 a v podpoře v průzkumech se vrátil tam, kde Małgorzata Kidawová-Błońská začínala – ke 30 % podpory polských voličů. Již tento samotný fakt je záchranou Občanské platformy, co by lídra polské opozice, protože Małgorzata Kidawová-Błońská končila na 2 %. 

V Polsku se tedy schyluje opět ke tradičnímu souboji PiS – PO tentokráte ve druhém kole polských prezidentských voleb. Trzaskowski a stávající polský prezident Duda budou bojovat o středové voliče v menších polských městech, kteří se o politiku moc nezajímají, ale volit ve druhém kole voleb půjdou. Podle polských volebních analytiků je to těchto několik set tisíc voličů, kteří rozhodnou. 

Continue Reading
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Advertisement

Facebook

 • „Jebać PiS“ – slogan, který pomohl Dudovi vyhrát volby 13.7.2020
  Stávající polský prezident Duda vyhrál prezidentské volby v Polsku a získal tak druhý prezidentský mandát. Výsledky ukazují těsný poměr 51:49 %. Anti-PiS opětovně nevyhrálo a Občanská koalice bude muset pro budoucí výhru změnit taktiku. Rafal Trzaskowski se ukázal být dobrým volebním lídrem, ale místo na pódiu je v prezidentském klání jen jedno. Primátor Varšavy má […]
  Jaromír Piskoř
 • Duda má větší podporu než mu předpověděl volební průzkum 29.6.2020
  Polská volební komise zveřejnila dílčí výsledky prezidentských voleb z 87,16 % obvodů. Z nich plyne, že Andrzej Duda má vyšší podporu než v průzkumu IPSOS a dosahuje více než 45 %. Podle údajů PKW získal z 23 734 (celkem 27 230) volebních obvodů současný prezident Andrzej Duda 45,24 % hlasů (7 246 743 hlasů). Na […]
  Jaromír Piskoř
 • Trzaskowski zachránil Občanskou platformu 11.6.2020
  Necelé tři týdny před prvním kolem prezidentských voleb v Polsku je kampaň v plném proudu. „Otevřete krabici s botami a vyleze Rafał Trzaskowski“. Kandidát Občanské platformy a stávající primátor Varšavy není u nás zatím moc známý. Levicový liberál, hovořící anglicky, francouzsky, španělsky, rusky a italsky – studoval mimo jiné na Oxford University (1995) či pařížském […]
  Jaromír Piskoř

Aktuality