Connect with us
Reklama
Žena a móda

KRÁSNÁ STUDENTKA FILOLOGIE

Published

on

Karolina Woźniak, fotomodelka narozená v polské Bydhošti, je stále úspěšnější. Během prázdnin při studiu anglické filologie v Miami obešla tamní modelingové agentury se svým portfoliem. Američanům se zalíbila a po zkušebním focení ji nabídli profesionální smlouvu. Od té doby uplynulo několik let a Karolina se v modelingu prosadila.

Pracovala pro mnoho renomovaných oděvních společností, výrobců jachet, kožených výrobků a producentů šampaňského v Barceloně, Paříži, na Filipínách v Miami v Řecku a také v Polsku. Její tvář využívá známá značka šperků Swarovski a v Londýně nedávno fotila pro společnost, která vyrábí hodinky pod značkou de La Cour. Tuto časomíru za desítky tisíc euro nosí, mimo jiné, José Mourinho. 

Nyní, kromě práce fotomodelky, přišel čas na nové výzvy. Karolina se stala společnicí Wojtka Fibaka v KAWAI ART GALLERY a v části jeho galerie bude prezentovat moderní umění a pořádat výstavy fotografií.

(dziennikzachodni.pl)

spolupracující redaktorka

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Žena a móda

Svět si zamiloval polskou kosmetiku

Published

on

Skutečnost, že je Polsko vážným hráčem v mezinárodním kosmetickém průmyslu, dokazují tvrdá data. Polsko je šesté v Evropě, pokud jde o hodnotu prodeje a vývozu kosmetiky. Export je vyšší než 30 % prodeje na vnitřním polském trhu. Celková hodnota polského kosmetického průmyslu dosáhla v roce 2017 hodnoty 16 miliard zlotých. Polské krémy, oleje a líčidla se nacházejí v regálech ve více než 160 zemích světa. Mezi hlavní odběratele patří Německo, Velká Británie a Rusko. Ale polské firmy jsou schopny prodávat své výrobky i v rodištích kosmetických magnátů – ve Francii nebo v Jižní Koreji.

Polské krémy a barvy najdete v tak vzdálených koutech světa, jako je Kolumbie, Indonésie nebo Vietnam. Příkladem exportního úspěchu je polská Scandia Cosmetics. Kosmetiku této společnosti si tak oblíbily Ukrajinky, že ani tamní válka tam nezastavila odbyt produktů Scandie. Společnost ale úspěšně prodává také v Rusku, Velké Británii, Itálii, Rakousku, Norsku, Německu, Řecku a Rumunsku.

V sektoru laků na nehty je známá a mezinárodně úspěšná polská značka NeoNail, která patří do skupiny Cosmo Group. „Vyvážíme naše hybridní laky do většiny zemí Evropské unie, ale také do Ruska, Turecka nebo Švýcarska. Naše prodejní síť neustále roste“ zdůrazňuje Artur Błażejewski, generální ředitel společnosti Cosmo Group. V tomto roce se společnost chce zaměřit na rozšíření na neevropské trhy.

Jak vyhrává s konkurencí? Kvalitou a vynalézavostí. NeoNail nejen vyhovuje současným trendům, ale také vytváří nové. Jarní nabídka zahrnuje, mimo jiné inovativní Thermo Color laky, které mění barvu vlivem teploty.

Jaké je tajemství úspěchu polské kosmetiky? „Je to je částečně historií. Kosmetický průmysl existoval dlouho před politickou změnou v Polsku. Takže jsme měli zkušené specialisty a know-how.“ vysvětluje Blanka Chmurzyńska-Brownová, ředitelka polské kosmetické komory.

Ve značné míře začali s iniciativou bývalí zaměstnanci státní kosmetiky a ve volném tržním hospodářství slaví úspěchy. Tímto způsobem vyrostly obchodní lokomotivy, jako je například Laboratoř kosmetiky Dr. Irena Eris, Oceanic, Ziaja nebo Inglot.

Po roce 1989 začali vstupovat do Polska i zahraniční investoři. Všechny světové značky mají v Polsku továrny. Mnoho polských společností je subdodavateli mezinárodních gigantů. „Náš kosmetický trh dynamicky roste“ – říká Artur Błażejewski, generální ředitel společnosti Cosmo Group. „V Polsku působí několik stovek subjektů, což zajišťuje rozmanitost odvětví, konkurenci a představuje pevné základy.“ dodává Błażejewski.

(newsweek.pl)

Continue Reading

Žena a móda

Martensy a Martensky

Published

on

Martensky, boty Dr. Klause Martense dokáží zas a znovu oslovit další a další pokolení, a to i po více než padesáti letech jejich existence. Značka Martens je populární na obou stranách naší hranice, ale Polky mají v oblibě výraznější a barevnější kousky. Výrazné boty s okovanou špičkou byly jeden čas dokonce ve Velké Británii na fotbalových stadionech zakázány . Ovšem od doby, kdy si je obuli hoši z The Clash, pak Sting či Rihanna, je vše jinak. Punckrockový symbol o osmi dírkách skončil dnes na nohách tisíců holek a žen. V každodenních stylizacích se výborně hodí k džínsům, letním sukním či dlouhým kabátům.

Continue Reading

Žena a móda

JKM: Ženy mají privilegia nikoli rovná práva

Published

on

„Samozřejmě, že ženy musejí vydělávat méně než muži,“ řekl Korwin-Mikke na plenárním zasedání europarlamentu v Bruselu, během kterého se debatovalo o nerovnosti v odměňování žen a mužů. „Protože jsou slabší, menší a méně inteligentní, musí také méně vydělávat,“ dodal poslanec, který je známý svými verbálními skandály.

Korwin-Mikke byl za tyto útočné poznámky o ženách, které měl během plenárního zasedání EP, potrestán. Byl zbaven parlamentních diet po dobu 30 dní (dieta činí 307 EUR za pracovní den poslance EP) a byla mu pozastavena parlamentní činnost po dobu 10 dnů. Také mu bylo zakázáno zastupovat Evropský parlament v parlamentních delegacích, konferencích a fórech po dobu jednoho roku. Počátkem tohoto měsíce se vzdal funkce europoslance a chce kandidovat na primátora Varšavy.

Populista Janusz Korwin-Mikke byl v EP jedním z nejbohatších europoslanců. V majetkovém přiznání z 2014 uvádí úspory ve výši 25 000 zł., dům o užitné ploše 130 metrů2 v hodnotě 800 000 zł. Je také majitelem bytu o rozloze 40 m2 ve výši 350 000. zł. Korwin-Mikke je vlastníkem osmi pozemků, jejichž hodnota přesahuje 9 milionů zl. Politik má navíc příjmy z novinářské a vydavatelské činnosti.

„Legendy se v Polsku povídají o tom, jak si mohl dovolit držet velký dům a velkou rodinu. Je čas odpovědět na otázku, jaký byl zdroj jeho příjmů.“ – říká dnešní europoslankyně za Občanskou platformu Julia Pitera, která kdysi byla členkou jedné bývalé strany (UPR) Janusze Korwina-Mikkeho. V rozhovoru s bulvárem JKM vždy ironicky odpovídá židovským vtipem a rčením: „Většinu majetku jsem zdědil po matce.“ JKM (jak se mu v Polsku přezdívá) byl mistrem Polska v bridži a publikuje několik rubrik na toto téma v polských časopisech. Značně snobský „lev varšavských salónů“ měl, dle závistivých kritik, na karbanu vydělat značné peníze.

JKM je potřetí ženatý. V 1966 si vzal Ewą Mieczkowską, se kterou má dva syny: Ryszard (1968) a Krzysztof (1971). Po rozvodu v roce 1973 se podruhé oženil s Małgorzatą Szmit (v kostele v roce 1993), se kterou má tři děti: Kacpra (1974), Jacka (1977) a Zuzannę (1982). Z jiného neformálního svazku má dceru Korynnę (1983). S matkou dcery Nadzieję (2011) a syna Karola (2013) se v roce 2016, co by europoslanec, potřetí oženil. JKM je 75 let a jeho poslední manželka Dominiką Sibigą je o 44 let mladší .

Polští voliči jej za třicet let jeho existence v polské politice nechali projít jednou do Sejmu (ještě neexistoval pětiprocentní práh) a jednou do Evropského parlamentu (při volební účasti 23 %). Kandidoval v dalších různých polských volbách neúspěšně dvaadvacetkrát (loni ve volbách do sejmu ale překročil 3 % a jeho straně náleží státní příspěvek). Podle průzkumů jeho přejmenované straně „Wolność“ přisuzují agentury voličskou podporu mezi 1 – 3 %. JKM je trochu „praštěným populistou“. Je ale také velmi dobrým a plodným publicistou. Navíc lze jeho relativní úspěch v parlamentních volbách přičíst mohutné negativní kampani, kterou proti němu vedla a vedou polská levicová a liberální média – paradoxně se ukazuje, že toť počin pro ně zcela kontraproduktivní. 

Continue Reading
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Advertisement

Facebook

 • Dnes jsou cílem k trestání Maďarsko a Polsko, zítra může dojít na nás 19.11.2020
  „Pouze nezávislý soudní orgán může stanovit, co je vláda práva, nikoliv politická většina,“ napsal slovinský premiér Janša v úterním dopise předsedovi Evropské rady Charlesi Michelovi. Podpořil tak Polsko a Maďarsko a objevilo se tak třetí veto. Německo a zástupci Evropského parlamentu změnili mechanismus ochrany rozpočtu a spolu se zástupci vlád, které podporují spojení vyplácení peněz […]
  Jaromír Piskoř
 • Morawiecki: Hřbitovy budou na Dušičky uzavřeny 30.10.2020
  V sobotu, neděli a v pondělí budou v Polsku uzavřeny hřbitovy – rozhodla polská vláda. Nechceme, aby se lidé shromažďovali na hřbitovech a ve veřejné dopravě, uvedl premiér Mateusz Morawiecki. „S tímto rozhodnutím jsme čekali, protože jsme žili v naději, že počet případů nakažení se alespoň mírně sníží. Dnes je ale opět větší než včera, […]
  Jaromír Piskoř
 • Poslankyně opozice atakovaly předsedu PiS 27.10.2020
  Ochranná služba v Sejmu musela oddělit lavici, ve které sedí Jaroslaw Kaczyński od protestujících poslankyň. „Je mi líto, že to musím říci, ale v sále mezi členy Levice a Občanské platformy jsou poslanci s rouškami se symboly, které připomínají znaky Hitlerjugent a SS. Chápu však, že totální opozice odkazuje na totalitní vzorce.“ řekl na začátku […]
  Jaromír Piskoř

Aktuality