Reklama
design Datum , .
RSS
Dny polské kultury v Brně
Publikováno v Po. 27. Březen 2017 v rubrice Aktuality

dny polské kultury v BrněPůvodní záměr organizátorů akce – Knihovny Jiřího Mahena v Brně a statutárního města Brna – byl prezentovat partnerské město Poznaň a seznámit občany obou měst s probíhající spoluprací. V současnosti se festival rozšířil a kromě tradičních aktivit představujících partnerské město Poznaň, prezentuje polskou kulturu jako takovou, současné polské autory, hudbu, kinematografii i gastronomii.

Smlouva o partnerství mezi Brnem a Poznaní v oblasti kultury, cestovního ruchu a komunálního hospodářství byla podepsána v září 1966 a následně v květnu 1989 rozšířena o oblast ekonomickou a o výměnu odborníků (zejména v rámci univerzitního vzdělávání). Úzké vazby jsou navázány také mezi institucemi obou měst, zejména mezi Knihovnou Jiřího Mahena v Brně a Knihovnou Raczyńských v Poznani, které společně realizovaly již několik velmi úspěšných projektů.

Celý program na dkp-brno.cz

Kalend akc
Publikováno v Út. 07. Listopad 2017 v rubrice Akce, Aktuality

Celovečerní i krátké filmy, program pro děti, vernisáž festivalových výstav, kulinářské překvapení, knížky a vyšívací dílna ve vašem oblíbeném letenském kině! Více na bardzofajnyfestival

Celý článek »