Connect with us
Reklama
Aktuality

Zemřel Kazimierz Kutz, Slezan, který si servítky nebral

Published

on

Zemřel prostořeký polský režisér Kazimierz Kutz. Spisovatel a slezský politik. V jednom svém rozhovoru uvádí:

Mimochodem: Je pravdivá ta anekdota s dívkami z vašeho dětství?

Pokud se ptáte na TU anekdotu, je skutečně pravdivá. Když mi bylo čtrnáct let, byl jsem po ukončení školy deportován do Německa na jeden rok na nucené práce. Byl to trest za účast mého otce v povstáních. Byl rok 1943, žádní muži, protože všichni byli na frontě a všude kolem plno žen. Pracoval jsem jako zahradník. Byl svátek a majitel nám dal nějaké víno a tyhle mladé dámy mě svedly. Co svedly – znásilnily! Dnes ale vzpomínám na onu událost s jistým potěšením. Bylo mi 14 let a byl jsem opravdu fascinován ženským tělem. Přišly ke mně tehdy tři německé „baby“ a … trochu zvláštním způsobem splnily mé chlapecké sny.

Nucené práce?

Přesně tak. Byl to trest za otce a najednou něco takového. Hodnotím to jako jakýsi druh reivindikace (smích). A pravděpodobně bych podle mezinárodních dohod mohl požadovat od Němců náhradu či odškodnění. Pro znásilnění během války. Ale nevím, jak bych dokázal, že mi německé dámy ublížily.

Později Vás naše polské feministky obvinily, se k ženám chováte špatně.

No, řekly, že se chovám k ženám jako k vepřovým kotletám. To jsem si zapamatoval. Vepřové kotlety (smích). Kotlety? Vepřové kotlety?! Nevím proč, koneckonců jsem vždy mluvil o ženách s velkou něhou a vždy mile. Pouze feministky si myslely, že se mnou děje něco špatného, protože jsem od přírody zcela citově nestálý.

To za ty herečky, s nimiž jste údajně flirtoval?

U žádného filmu jsem neměl žádné … blízké kontakty s žádnou herečkou. Během natáčení by to znamenalo kazit si práci. Bylo možné o tom snít, myslet na to, ale pokud ano, pak až po natočení filmu. Nestal jsem se režisérem proto, abych měl snadnější přístup k ženám, ačkoli v tomto povolání na tom také záleží. Románek nemůže nikoho překvapit, ale kontakt režiséra s hercem, bez ohledu na to, zda je to muž nebo žena, ať už hezká nebo škaredá, stará nebo mladá – je paraerotický. Taková trochu hra, stimulující, ovlivňující sebe navzájem, aby se to nakonec vše objevilo ve filmu. Pokaždé, když se Bergman „vypořádal“ se svými herečkami, po dokončení filmu vše ukončoval dalším manželstvím.

Když jste kandidoval do Sejmu na kandidátce Občanské platformy, Donald Tusk Vám slíbil …

Aktivní podporu slezských záležitostí.

Asi zapomněl.

Politika je založená na podvodu a nestojí za to mít iluze, ale já se opravdu se cítím podveden. Každopádně nejde tu o sliby, je to všechno o tom, co Tuskova vláda dělá ve vztahu ke Slezsku. Je to hanebná akce založená na neznalosti a opomíjení. Až se o tom mluvit nechce … Ale je potřeba o tom mluvit, stále to opakovat a připomínat ono „čínské mučení“ …

Autor: Marcin Zasada, celý rozhovor na dziennikzachodni.pl

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aktuality

Česko začalo v porovnání s Polskem zaostávat

Published

on

Jste hodně na cestách, především v Polsku. A netajíte se tím, že Česku oproti Polsku tzv. ujel vlak. V čem? Kde zaostáváme?

Bohužel to tak je. Naše země je hodně bohatá, máme všechny předpoklady se drát dopředu, být skutečně lídrem v průmyslu, vědě, vývoji nových technologiích a IT. Polsko je sice čtyřikrát větší země i co do počtu obyvatel, ale jejich tempo, jak jdou hospodářsky dopředu, jim můžeme už jen závidět. Nejvíce je to asi vidět na krajské úrovni, kde se oproti nám mohou jednotlivá vojvodství doslova přetrhnout, aby u nich zakotvil nový „byznys“, přišel investor ze zahraničí, zaměstnal lidi. Budují pro tyto nové projekty infrastrukturu, vznikají nové průmyslové zóny a regiony bohatnou, roste silná střední třída a to táhne zemi hodně dopředu. U nás se vedou hysterické spory, kde stavět, co stavět. Navíc stavební zákony, územní plánovaní na úrovni krajů a velkých měst, je u nás velká tragédie. Český stát je v tomto z nepochopitelných důvodů doopravdy nejhorší partner, kterého si můžeme přát.

říká Pavel Šmíd (39) zakladatel a majitel sklady.cz, člen představenstva a akcionář IPM – Industrial Portfolio Management a.s. (KKCG)

Autor rozhovoru: Vít Chalupa, celý text na e15.cz

Continue Reading

Aktuality

Jaroslaw Kaczyński „slaví“ smutkem

Published

on

Před sedmdesáti lety se narodil bývalý polský prezident Lech Kaczyński, který tragicky zahynul v troskách polského vládního letadla u Smolenska. Jeho bratr-dvojče Jaroslaw Kaczyński a téměř všichni vrcholní politici vládní PiS dnes položili květiny k pomníku Lecha Kaczyńského ve Varšavě a uctili tak jeho památku.
Jaroslaw Kaczyński své narozeniny tak „slaví“ smutečními akcemi a připomínáním života svého bratra. V Polsku je Jaroslaw Kaczyński milován i nenáviděn, ale bez jakékoli ironie jej lze považovat za největšího polského politika současnosti.

Continue Reading

Aktuality

Polský premiér: Energetická bezpečnost je stejně důležitá jako ta vojenská

Published

on

Polský premiér Mateusz Morawiecki oznámil nový návrh zákona, který by umožnil investice do ropovodů či plynovodů. To by mohlo zajistit stavbu nového ropovodu mezi přímořským Gdaňskem a vnitrozemským Płockem. Morawiecki k tomu dodal: „Energetická bezpečnost je dnes nesmírně důležitá. Je téměř stejně důležitá jako bezpečnost vojenská. Proto musíme klást velký důraz na nová řešení.“

Dlouhodobá smlouva o dodávkách plynu mezi Polskem a Ruskem skončí na konci roku 2022, po níž chce země maximalizovat využití svého severozápadního terminálu na zkapalněný zemní plyn Świnoujście a také využívat vlastní zdroje a dovoz plynu prostřednictvím baltického plynovodu spojujícího Polsko s Norskem přes Dánsko.

(PAP – natoaktual.cz)

Continue Reading
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Advertisement

Facebook

 • Česko začalo v porovnání s Polskem zaostávat 18.6.2019
  Jste hodně na cestách, především v Polsku. A netajíte se tím, že Česku oproti Polsku tzv. ujel vlak. V čem? Kde zaostáváme? Bohužel to tak je. Naše země je hodně bohatá, máme všechny předpoklady se drát dopředu, být skutečně lídrem v průmyslu, vědě, vývoji nových technologiích a IT. Polsko je sice čtyřikrát větší země i […]
  Jaromír Piskoř
 • Jaroslaw Kaczyński „slaví“ smutkem 18.6.2019
  Před sedmdesáti lety se narodil bývalý polský prezident Lech Kaczyński, který tragicky zahynul v troskách polského vládního letadla u Smolenska. Jeho bratr-dvojče Jaroslaw Kaczyński a téměř všichni vrcholní politici vládní PiS dnes položili květiny k pomníku Lecha Kaczyńského ve Varšavě a uctili tak jeho památku. Jaroslaw Kaczyński své narozeniny tak „slaví“ smutečními akcemi a připomínáním […]
  Jaromír Piskoř
 • Polský premiér: Energetická bezpečnost je stejně důležitá jako ta vojenská 16.6.2019
  Polský premiér Mateusz Morawiecki oznámil nový návrh zákona, který by umožnil investice do ropovodů či plynovodů. To by mohlo zajistit stavbu nového ropovodu mezi přímořským Gdaňskem a vnitrozemským Płockem. Morawiecki k tomu dodal: „Energetická bezpečnost je dnes nesmírně důležitá. Je téměř stejně důležitá jako bezpečnost vojenská. Proto musíme klást velký důraz na nová řešení.“ Dlouhodobá […]
  Jaromír Piskoř

Aktuality