Connect with us
Reklama
Aktuality

Zemřel Kazimierz Kutz, Slezan, který si servítky nebral

Published

on

Zemřel prostořeký polský režisér Kazimierz Kutz. Spisovatel a slezský politik. V jednom svém rozhovoru uvádí:

Mimochodem: Je pravdivá ta anekdota s dívkami z vašeho dětství?

Pokud se ptáte na TU anekdotu, je skutečně pravdivá. Když mi bylo čtrnáct let, byl jsem po ukončení školy deportován do Německa na jeden rok na nucené práce. Byl to trest za účast mého otce v povstáních. Byl rok 1943, žádní muži, protože všichni byli na frontě a všude kolem plno žen. Pracoval jsem jako zahradník. Byl svátek a majitel nám dal nějaké víno a tyhle mladé dámy mě svedly. Co svedly – znásilnily! Dnes ale vzpomínám na onu událost s jistým potěšením. Bylo mi 14 let a byl jsem opravdu fascinován ženským tělem. Přišly ke mně tehdy tři německé „baby“ a … trochu zvláštním způsobem splnily mé chlapecké sny.

Nucené práce?

Přesně tak. Byl to trest za otce a najednou něco takového. Hodnotím to jako jakýsi druh reivindikace (smích). A pravděpodobně bych podle mezinárodních dohod mohl požadovat od Němců náhradu či odškodnění. Pro znásilnění během války. Ale nevím, jak bych dokázal, že mi německé dámy ublížily.

Později Vás naše polské feministky obvinily, se k ženám chováte špatně.

No, řekly, že se chovám k ženám jako k vepřovým kotletám. To jsem si zapamatoval. Vepřové kotlety (smích). Kotlety? Vepřové kotlety?! Nevím proč, koneckonců jsem vždy mluvil o ženách s velkou něhou a vždy mile. Pouze feministky si myslely, že se mnou děje něco špatného, protože jsem od přírody zcela citově nestálý.

To za ty herečky, s nimiž jste údajně flirtoval?

U žádného filmu jsem neměl žádné … blízké kontakty s žádnou herečkou. Během natáčení by to znamenalo kazit si práci. Bylo možné o tom snít, myslet na to, ale pokud ano, pak až po natočení filmu. Nestal jsem se režisérem proto, abych měl snadnější přístup k ženám, ačkoli v tomto povolání na tom také záleží. Románek nemůže nikoho překvapit, ale kontakt režiséra s hercem, bez ohledu na to, zda je to muž nebo žena, ať už hezká nebo škaredá, stará nebo mladá – je paraerotický. Taková trochu hra, stimulující, ovlivňující sebe navzájem, aby se to nakonec vše objevilo ve filmu. Pokaždé, když se Bergman „vypořádal“ se svými herečkami, po dokončení filmu vše ukončoval dalším manželstvím.

Když jste kandidoval do Sejmu na kandidátce Občanské platformy, Donald Tusk Vám slíbil …

Aktivní podporu slezských záležitostí.

Asi zapomněl.

Politika je založená na podvodu a nestojí za to mít iluze, ale já se opravdu se cítím podveden. Každopádně nejde tu o sliby, je to všechno o tom, co Tuskova vláda dělá ve vztahu ke Slezsku. Je to hanebná akce založená na neznalosti a opomíjení. Až se o tom mluvit nechce … Ale je potřeba o tom mluvit, stále to opakovat a připomínat ono „čínské mučení“ …

Autor: Marcin Zasada, celý rozhovor na dziennikzachodni.pl

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aktuality

Polský výrobce kabanosů zpochybňuje českou inspekci

Published

on

Česká zemědělská a potravinářská inspekce stáhla z prodeje tří typy polského Kabanosu, prodávané v síti Kaufland. Důvodem byl příliš malý – podle českých kontrolorů – obsah masa ve výrobku. Klasický vepřový kabanos podle inspektorů obsahoval o 20 g méně masa na 100 g výrobku, než deklaroval polský výrobce (122 g vepřového masa na 100 g výrobku místo 142 g).

Polský výrobce tvrdí, že deklarovaný obsah masa v kabanosech je správný. Poukazuje na to, že čeští inspektoři mohli svůj výsledek získat pomocí jiné zkušební metody, než je tomu v nařízení EU. Podle polského výrobce se může jednat o nevěrohodnou informaci, která klame spotřebitele.

„Tímto prohlašujeme, že Tarczyński SA určuje obsah masa ve všech vyráběných výrobcích v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011, Příloha VII, část B, bod 17. Podle výše uvedeného, uvádíme obsah masa na základě receptu, založeného výhradně na definici masa podle Nařízení, které je univerzálně použitelné ve všech zemích Evropské unie.“ zdůraznil v prohlášení zaslaném Gazetě Wyborczej Radosław Chmurak, obchodní ředitel společnosti Tarczyński.

gazeta.pl

Tisková zpráva SZPI zde.

 

 

Continue Reading

Aktuality

Polský soud: 3 měsíce vězení za zabíjení kaprů samodomagilotinou bez omráčení

Published

on

Okresní soud v polské Krotoszyně odsoudil postaršího prodavače kaprů na tři měsíce vězení za zabíjení ryb bez předchozího omráčení. Výrok není pravomocný. Wojciech C. byl obviněn ze špatného zacházení se zvláštní krutostí. Ke zločinu došlo v prosinci 2018 na městském trhu ve Velkém Krotoszyně. Policisté byli informováni aktivisty z Nadace Viva. Polský soud kromě trestu nařídil prodavači zaplatit 1 000 zlotých pokuty a také uhradit náklady na právní zastoupení Nadace Viva. Soud rozhodl i o zabavení gilotiny, kterou muž zabíjel kapry „- informuje místní organizace pro ochranu zvířat.

Continue Reading

Aktuality

Ostrý a hlasitý opoziční hlas byl umlčen

Published

on

„Nedopustil jsem se žádného zločinu. Ale za vlády PiS jsou možné různé věci.“ prohlásil opoziční poslanec Stefan Niesiołowski. Polské státní zastupitelství obvinilo poslance Niesiołowského z toho, že nezákonně zajistil dvěma polským podnikatelům lukrativní zakázky v hodnotě několika milionů zlotých. Místo úplatku využíval služeb prostitutek placených zatčenými podnikateli. Podnikatelům bylo sděleno obvinění z korupčních zločinů a kuplířství.

Poslanec Niesiołowski se vzdal imunity. V rozhovoru pro polský bulvár Super Express řekl, že už nebude kandidovat v podzimních parlamentních volbách a že opouští politiku. „Je to kampaň a pomluvy“ řekl o únicích z vyšetřovacího spisu. „Z morálního hlediska nevidím žádný důvod vysvětlovat něco protikorupčním policistům. Od toho je moje manželka. A pokud jde o téma korupce, je to naprosto nepravdivé. Nedal jsem nikomu nic a nevzal jsem od nikoho ani jeden zlotý úplatku.“ říká Niesiołowski.

Z policejních odposlechů obviněných podnikatelů ovšem vyplývá, že sedmdesátiletý polský poslanec si užíval za jejich peníze placený sex nejméně v třiceti případech, a dokonce museli zaplatit i jím zpřelámanou postel. V uniklém policejním spisu jsou i svědectví nejméně šesti prostitutek s pikantními podrobnostmi. Velmi ostrý a hlasitý opoziční hlas tepající morální pozice polských vládních politiků byl tak nenávratně umlčen. Bez komentáře ponechán fakt, že se jej žádný z polských opozičních politiků slovem nezastal. 

Continue Reading
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Advertisement

Facebook

 • Polský výrobce kabanosů zpochybňuje českou inspekci 15.3.2019
  Česká zemědělská a potravinářská inspekce stáhla z prodeje tří typy polského Kabanosu, prodávané v síti Kaufland. Důvodem byl příliš malý – podle českých kontrolorů – obsah masa ve výrobku. Klasický vepřový kabanos podle inspektorů obsahoval o 20 g méně masa na 100 g výrobku, než deklaroval polský výrobce (122 g vepřového masa na 100 g […]
  Jaromír Piskoř
 • Polský soud: 3 měsíce vězení za zabíjení kaprů samodomagilotinou bez omráčení 12.3.2019
  Okresní soud v polské Krotoszyně odsoudil postaršího prodavače kaprů na tři měsíce vězení za zabíjení ryb bez předchozího omráčení. Výrok není pravomocný. Wojciech C. byl obviněn ze špatného zacházení se zvláštní krutostí. Ke zločinu došlo v prosinci 2018 na městském trhu ve Velkém Krotoszyně. Policisté byli informováni aktivisty z Nadace Viva. Polský soud kromě trestu […]
  Jaromír Piskoř
 • Ostrý a hlasitý opoziční hlas byl umlčen 12.3.2019
  „Nedopustil jsem se žádného zločinu. Ale za vlády PiS jsou možné různé věci.“ prohlásil opoziční poslanec Stefan Niesiołowski. Polské státní zastupitelství obvinilo poslance Niesiołowského z toho, že nezákonně zajistil dvěma polským podnikatelům lukrativní zakázky v hodnotě několika milionů zlotých. Místo úplatku využíval služeb prostitutek placených zatčenými podnikateli. Podnikatelům bylo sděleno obvinění z korupčních zločinů a […]
  Jaromír Piskoř

Aktuality