Reklama
design Datum , .
RSS
Zdražit Polákům benzín je jako Čechům pivo
Publikováno v Čt. 13. Červenec 2017 v rubrice Aktuality

ceny benzínuV Polsku v dosti divočejší politické debatě vzniká Státní fond dopravní infrastruktury. U nás jej máme od roku 2 000. Mimorozpočtový dopravní fond určený ke kumulaci prostředků na údržbu dálnic ovšem v Polsku vzniká tak, že stát zvýší daňové zatížení polských pohonných hmot v přepočtu o 1,50 Kč. Takže v Polsku dálniční známky zatím nebudou. Polská vláda se vydala jednoduší cestou. Vládní PiS slibovalo před volbami, že nic takového jako předchozí vlády Občanské platformy dělat nebude. Realita je však taková, jaká je. V Polsku se otevírají další a další kilometry moderních dálnic a evidentně na jejich údržbu jaksi prostředky chybí (pro Čechy jezdící do Polska je dosti nepochopitelné, proč jsou na některých úsecích polských dálnic mýtné brány a na některých ne).

PiS tedy zvedá daně. Což se nelíbí polské opozici v čele s Občanskou platformou a dokonce se z vládního tábora několik poslanců PiS postavilo proti tomuto návrhu. Vládní většina chce tento zákon prosadit rychle a bez větších sporů a debat. Chce vyřešit bez větších ztrát popularity dlouho neřešený a politicky nepříjemný problém. No, odvaha je to pěkná, ale je to jako Čechům zdražit pivo.
jp

Kalend akc
Publikováno v Út. 07. Listopad 2017 v rubrice Akce, Aktuality

Celovečerní i krátké filmy, program pro děti, vernisáž festivalových výstav, kulinářské překvapení, knížky a vyšívací dílna ve vašem oblíbeném letenském kině! Více na bardzofajnyfestival

Celý článek »