Reklama
design Datum , .
RSS
V polském Sejmu o vyjádření nedůvěry polské vládě
Publikováno v Pá. 07. Duben 2017 v rubrice Aktuality

SejmV polském Sejmu dnes probíhala vášnivá debata před hlasování o nedůvěře polské vládě premiérky Szydlové. Opoziční Občanskou platformu nepodpořila ani opoziční formace Kukiz 15, která má v Sejmu 40 poslanců. Sám Paweł Kukiz se vyjádřil v tom smyslu, že nebude podporovat politický marketing Občanské platformy a jejího předsedy Gregorze Schetyny. Padlo mnoho slov a Sejm podle předpokladů návrh opozice odmítl.   jp

Kalend akc
Publikováno v Út. 18. Duben 2017 v rubrice Akce, Aktuality

Kino na hranici5Jarní filmový maratón nad hraniční řekou Olší se blíží. Devatenáctá těšínská mezinárodní filmová přehlídka Kino na hranici nabídne návštěvníkům mimořádně pestrý a inspirativní program. Pozvání přijala řada významných hostů, například režisérka Agnieszka Holland, režiséři Bohdan Sláma, Celý článek »

Publikováno v Po. 27. Březen 2017 v rubrice Akce

architektura_VII_dneJedinečný projekt, jehož autory jsou mladí kurátoři Iza Cichońska, Karolina Popera a Kuba Snopek, mapuje poválečnou výstavbu polských kostelů. Výstava představí nejzajímavější svatyně a často neuvěřitelné příběhy, které se s jejich stavbou pojí.  17. 3. – 22. 5. 2017 – Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 – dox.cz Celý článek »

Publikováno v Po. 27. Březen 2017 v rubrice Akce

dny polské kultury v BrněPůvodní záměr organizátorů akce – Knihovny Jiřího Mahena v Brně a statutárního města Brna – byl prezentovat partnerské město Poznaň a seznámit občany obou měst s probíhající spoluprací. V současnosti se festival rozšířil a kromě tradičních aktivit představujících partnerské město Poznaň, prezentuje polskou kulturu jako takovou, současné polské autory, hudbu, kinematografii i gastronomii. Celý článek »