Connect with us
Reklama
Aktuality

Ruce pryč od našich dětí

Published

on

„Prezident Varšavy Rafał Trzaskowski udělal obrovskou chybu tím, že se podepsal pod takzvanou Deklaraci o právech LGBT“ řekl bývalý místopředseda polské vlády a bývalý polský ministr národního vzdělávání Roman Giertych (dnes známý polský právník zastupující klienty ve sporech s polskou vládou či PiS).

 „Neověřenou informací je, že údajně 200 000 lidí ve Varšavě jsou členy LGBT komunity. Toto číslo je převzato z prohlášení organizací sdružujících tyto osoby a nebylo ověřeno. Nepravda obsažená v Deklaraci je tvrzení, že polská škola nevyučuje podle nejnovější vědy o otázkách genderové identity. A že příčinou nedostatku znalostí žáků na toto téma je ideologie. Autoři deklarace naznačují, že základní kurikulum přijaté v polském vzdělávání, které obsahuje tezi, že gender je definován faktem, že se narodila žena nebo muž, je nevědecké a že si definujeme naše pohlaví sami. To je nesmysl. Podpis prezidenta Trzaskowskiho pod takovými zjevnými nepravdami je svědectvím o tom, že ideologické argumenty zastínily zdravý rozum“ píše Giertych.

Z právního pohledu rozebral advokát Deklaraci takto: „Samospráva v Polsku není oprávněna formovat výuku ve školách v závislosti na ideologických názorech svých autorit. Pokus utvářet vzdělávací program v samosprávných „knížectvích“ na základě například extrémních levicových (nebo pravicových) postulátů je protiprávní činnost. Každý prezident města, radní nebo úředník má samozřejmě právo na vlastní názor. Když však prezident města oznámí, že zavádí nějakou formu odlišného vzdělávání, které je diktováno jeho přesvědčením, postupuje bez právního základu. Školní výukové programy jsou založeny na vzdělávacím programu připraveném Ministerstvem školství a jeho postuláty nelze měnit v závislosti na názorech úřadů měst nebo obcí.“- čteme dále.

Giertych politicky hodnotí Deklaraci tato: „PiS se potápí v různých skandálech, které začíná vnímat polská společnost a teď využívá chyby varšavského prezidenta a prohlašuje, že bude bránit polské děti proti požadavkům extrémní levice. Evropská koalice je koalicí subjektů, které se liší v názorech na otázky světopohledu. Deklarace LGBT podepsaná Trzaskowskim zavádí do předvolební diskuze téma, které je pro EK mimořádně nepříznivé. V politickém smyslu je to hrozná chyba. Ideologická témata, která rozdělují EK, jsou poslední nadějí pro udržení PiS u moci. Nemůžeme si to dovolit “ dodal Giertych.

Proti takovémuto hodnocení není moc co dodat. Jen snad to, že Jaroslaw Kaczyński vyznačil linii sporu a polská debata se okamžitě svedla do úrovně tahání se o odkaz Deklarace na sexuální výchovu dětí podle WHO. V podkladech zdravotnické organizace se pak dají najít slova o informování na téma masturbace dětí v předškolním věku. Takže polském prostoru padají různé i ostré věty, podobné jako na transparentu fanoušků Lechie Gdaňsk: Sodomité, pederasti a pedofilové z LGBT: Ruce pryč od našich dětí.

Ono varšavské „dobro“ pro LGBT, které je důsledkem rčení – teď jsme u vlády ve Varšavě my a půjde to po našem, nemá v Polsku většinovou podporu. 70 % Poláků je silně proti požadavkům LGBT. Historicky bylo v Polsku vždy chybou volebně vsadit na komunikaci požadavků 4 % menšiny a pochopitelně to nebylo v plánu. Lze jen doufat, že nad vyvolanými negativními emocemi nakonec zvítězí zdravý rozum. Na obou stranách. 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aktuality

Polský výrobce kabanosů zpochybňuje českou inspekci

Published

on

Česká zemědělská a potravinářská inspekce stáhla z prodeje tří typy polského Kabanosu, prodávané v síti Kaufland. Důvodem byl příliš malý – podle českých kontrolorů – obsah masa ve výrobku. Klasický vepřový kabanos podle inspektorů obsahoval o 20 g méně masa na 100 g výrobku, než deklaroval polský výrobce (122 g vepřového masa na 100 g výrobku místo 142 g).

Polský výrobce tvrdí, že deklarovaný obsah masa v kabanosech je správný. Poukazuje na to, že čeští inspektoři mohli svůj výsledek získat pomocí jiné zkušební metody, než je tomu v nařízení EU. Podle polského výrobce se může jednat o nevěrohodnou informaci, která klame spotřebitele.

„Tímto prohlašujeme, že Tarczyński SA určuje obsah masa ve všech vyráběných výrobcích v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011, Příloha VII, část B, bod 17. Podle výše uvedeného, uvádíme obsah masa na základě receptu, založeného výhradně na definici masa podle Nařízení, které je univerzálně použitelné ve všech zemích Evropské unie.“ zdůraznil v prohlášení zaslaném Gazetě Wyborczej Radosław Chmurak, obchodní ředitel společnosti Tarczyński.

gazeta.pl

Tisková zpráva SZPI zde.

 

 

Continue Reading

Aktuality

Polský soud: 3 měsíce vězení za zabíjení kaprů samodomagilotinou bez omráčení

Published

on

Okresní soud v polské Krotoszyně odsoudil postaršího prodavače kaprů na tři měsíce vězení za zabíjení ryb bez předchozího omráčení. Výrok není pravomocný. Wojciech C. byl obviněn ze špatného zacházení se zvláštní krutostí. Ke zločinu došlo v prosinci 2018 na městském trhu ve Velkém Krotoszyně. Policisté byli informováni aktivisty z Nadace Viva. Polský soud kromě trestu nařídil prodavači zaplatit 1 000 zlotých pokuty a také uhradit náklady na právní zastoupení Nadace Viva. Soud rozhodl i o zabavení gilotiny, kterou muž zabíjel kapry „- informuje místní organizace pro ochranu zvířat.

Continue Reading

Aktuality

Ostrý a hlasitý opoziční hlas byl umlčen

Published

on

„Nedopustil jsem se žádného zločinu. Ale za vlády PiS jsou možné různé věci.“ prohlásil opoziční poslanec Stefan Niesiołowski. Polské státní zastupitelství obvinilo poslance Niesiołowského z toho, že nezákonně zajistil dvěma polským podnikatelům lukrativní zakázky v hodnotě několika milionů zlotých. Místo úplatku využíval služeb prostitutek placených zatčenými podnikateli. Podnikatelům bylo sděleno obvinění z korupčních zločinů a kuplířství.

Poslanec Niesiołowski se vzdal imunity. V rozhovoru pro polský bulvár Super Express řekl, že už nebude kandidovat v podzimních parlamentních volbách a že opouští politiku. „Je to kampaň a pomluvy“ řekl o únicích z vyšetřovacího spisu. „Z morálního hlediska nevidím žádný důvod vysvětlovat něco protikorupčním policistům. Od toho je moje manželka. A pokud jde o téma korupce, je to naprosto nepravdivé. Nedal jsem nikomu nic a nevzal jsem od nikoho ani jeden zlotý úplatku.“ říká Niesiołowski.

Z policejních odposlechů obviněných podnikatelů ovšem vyplývá, že sedmdesátiletý polský poslanec si užíval za jejich peníze placený sex nejméně v třiceti případech, a dokonce museli zaplatit i jím zpřelámanou postel. V uniklém policejním spisu jsou i svědectví nejméně šesti prostitutek s pikantními podrobnostmi. Velmi ostrý a hlasitý opoziční hlas tepající morální pozice polských vládních politiků byl tak nenávratně umlčen. Bez komentáře ponechán fakt, že se jej žádný z polských opozičních politiků slovem nezastal. 

Continue Reading
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Advertisement

Facebook

 • Polský výrobce kabanosů zpochybňuje českou inspekci 15.3.2019
  Česká zemědělská a potravinářská inspekce stáhla z prodeje tří typy polského Kabanosu, prodávané v síti Kaufland. Důvodem byl příliš malý – podle českých kontrolorů – obsah masa ve výrobku. Klasický vepřový kabanos podle inspektorů obsahoval o 20 g méně masa na 100 g výrobku, než deklaroval polský výrobce (122 g vepřového masa na 100 g […]
  Jaromír Piskoř
 • Polský soud: 3 měsíce vězení za zabíjení kaprů samodomagilotinou bez omráčení 12.3.2019
  Okresní soud v polské Krotoszyně odsoudil postaršího prodavače kaprů na tři měsíce vězení za zabíjení ryb bez předchozího omráčení. Výrok není pravomocný. Wojciech C. byl obviněn ze špatného zacházení se zvláštní krutostí. Ke zločinu došlo v prosinci 2018 na městském trhu ve Velkém Krotoszyně. Policisté byli informováni aktivisty z Nadace Viva. Polský soud kromě trestu […]
  Jaromír Piskoř
 • Ostrý a hlasitý opoziční hlas byl umlčen 12.3.2019
  „Nedopustil jsem se žádného zločinu. Ale za vlády PiS jsou možné různé věci.“ prohlásil opoziční poslanec Stefan Niesiołowski. Polské státní zastupitelství obvinilo poslance Niesiołowského z toho, že nezákonně zajistil dvěma polským podnikatelům lukrativní zakázky v hodnotě několika milionů zlotých. Místo úplatku využíval služeb prostitutek placených zatčenými podnikateli. Podnikatelům bylo sděleno obvinění z korupčních zločinů a […]
  Jaromír Piskoř

Aktuality