Reklama
design Datum , .
RSS
Maluch pro Toma Hankse
Publikováno v Čt. 13. Červenec 2017 v rubrice Aktuality

Maluch pro THTom Hanks byl loni na dovolené v Budapešti, na ulicích tam narazil na pár starých oprýskaných „maluchů“ a z legrace se s nima vyfotil na svůj instagramový účet, jak se do nich dobývá. Tím probudil obrovské nadšení v městě Bielsko-Biała nedaleko irozhlasTěšína, kde se skoro 40 let polské Fiaty vyráběly. Místní Hanksovi jednoho „malucha“ nabídli.

„V maluchovi jsou takové typické detaily. Jak je člověk uvidí, má hned slzu v oku. Jsem tím vším nadšená. Je neuvěřitelné, že si spolu s Tomem Hanksem píšeme. Vidím, jak tomu také nemůže uvěřit,“ popisuje autorka nápadu Monika Jaskólská.

Autor Viktor Daněk, celý text na irozhlas.cz

Kalend akc
Publikováno v Po. 18. Září 2017 v rubrice Akce

bez hranic3. – 8. října 2017 – Mezinárodní divadelní festival Bez hranic (do roku 2004 s názvem Na hranici) vznikl z touhy vybudovat mosty porozumění přes hranice v regionu, kde je  tato potřeba velmi významná vzhledem k historii regionu a  až doposud přežívajících  vzájemných stereotypů.

Iniciativa se zrodila  na prahu svobody v  době, kdy  jak v Polsku  tak i v bývalém Československu začal přechod k demokracii. Aktivisté SPCz Cieszyn a  členové  Občanského fóra  v Českém Těšíně   se rozhodli  pro společnou kulturní aktivitu,  Jakub Mátl (český filozof, student J. Patočky) společně s Jerzym Kronholdem (těšínský básník nové vlny a dramatik) představili  myšlenku  společného divadelního festivalu.  Na festivalu  kromě prezentace děl ze zemí V4 se rovněž objevují inscenace z Ukrajiny, Rakouska a  představují se umělci z dalších zemí Evropy a Ameriky.

borderfestival.eu