Reklama
design Datum , .
RSS
Colours of Ostrava
Publikováno v Pá. 30. Červen 2017 v rubrice Aktuality

hanba_300Do areálu Dolních Vítkovic letos zavítají celkem tři polské kapely. Ačkoli se věnují velmi odlišným žánrům, jedno mají společné: tyhle čistě pánské partičky umí do své hudby vložit opravdu silné emoce a připraví vám mimořádně intenzivní zážitek. Vystoupí v pátek 21. července, a když budete mít dost sil, můžete je stihnout všechny tři!

Hańba!
21. 7. / 17:45–18:45 / Drive Stage
Vypadají jako čtyři dělničtí kluci v placatých čepicích, kteří jako by přicestovali časem z 30. let minulého století. Hrají divokou a pořádně našlápnutou směs punku, folku, klezmeru a šramlu, která posluchačům nedovolí zůstat stát stranou.

Niechęć
21. 7. / 22:00–23:00 / Full Moon Stage
Tahle instrumentální pětice z Varšavy se pohybuje po žánrově spletitých stezkách kdesi mezi avantgardním jazzem a alternativním rockem. Jejich poslední album nazvané jednoduše Niechęć popsal server All About Jazz jako „soundtrack k fiktivnímu, nestydatě surreálnému artovému filmu“.

Tides From Nebula
21. 7. / 0:15–1:15 / Agrofert Fresh Stage
Ambientní post-rockovou skupinu střiženou Sigur Rós tvoří čtveřice varšavských instrumentalistů ve složení Maciej Karbowski (kytara a klávesy), Tomasz Stołowski (bicí), Adam Waleszyński (kytara) a Przemek Węgłowski (basa). Jejich „hudba z kosmu“ se obejde beze slov.

Polský Institut

Kalend akc
Publikováno v Po. 18. Září 2017 v rubrice Akce

bez hranic3. – 8. října 2017 – Mezinárodní divadelní festival Bez hranic (do roku 2004 s názvem Na hranici) vznikl z touhy vybudovat mosty porozumění přes hranice v regionu, kde je  tato potřeba velmi významná vzhledem k historii regionu a  až doposud přežívajících  vzájemných stereotypů.

Iniciativa se zrodila  na prahu svobody v  době, kdy  jak v Polsku  tak i v bývalém Československu začal přechod k demokracii. Aktivisté SPCz Cieszyn a  členové  Občanského fóra  v Českém Těšíně   se rozhodli  pro společnou kulturní aktivitu,  Jakub Mátl (český filozof, student J. Patočky) společně s Jerzym Kronholdem (těšínský básník nové vlny a dramatik) představili  myšlenku  společného divadelního festivalu.  Na festivalu  kromě prezentace děl ze zemí V4 se rovněž objevují inscenace z Ukrajiny, Rakouska a  představují se umělci z dalších zemí Evropy a Ameriky.

borderfestival.eu