Reklama
design Datum , .
RSS
Andrzej Duda si bude užívat zájmu
Publikováno v So. 22. Červenec 2017 v rubrice Aktuality

Andrzej Duda se podepisuje levou rukou foto facebook ADTen kdo pracoval v marketingu, obzvláště pak politickém marketingu, se kouká na demonstrace v Polsku s jistým druhem profesionálního zájmu, protože některé tamní nápady komunikace s davem jsou novátorské. Používání moderních komunikačních prostředků jak dostat „na náměstí“ co nejvíce lidí i v létě a v době dovolených, komunikace organizátorů a jejich směrování davu, vybírání figurantů pro obzvláště povedené snímky a jejich následná prezentace na sociálních sítích a hlavně veřejně deklarované spojení často navzájem si konkurujících varšavských reklamních a PR agentur proti „kačerovi diktátorovi“ je poučné a vhodné ke studiu a ke zpracování variant a nápadů, které by bylo možné použít i v českém prostředí.

Polské reklamní debaty trochu jankovitě končí u české varianty „Šmíd“ či mezinárodní „Molotov“, ale tomu zatím brání názory investorů, takže se objevují na ulicích mimořádné přílohy deníků a týdeníků a polská protivládní média už informují o diktatuře, jako o něčem, proti čemu je povoleno bojovat i „nedemokratickými“ či „mimoparlamentními“ prostředky.

Provládní polská média opozici nešetří a zveřejňují jaké peníze a odkud tečou například do „Demokratické akce“, která organizuje spontánní polské protesty. Polský ministr vnitra děkuje policistům, kteří „příkladně plní své povinnosti“, a protože legislativní proces ohledně zákona o Nejvyšším soudu čeká už jen na podpis prezidenta, je Andrzej Duda cílem mnoha komunikačních proudů jak ze zahraničí, tak z Polska. Polský prezident má několik možných variant, například poslat zákon k polskému Ústavnímu soudu (ostatně stejně tam skončí), či prostě jen nějakou – klidně i delší dobu – počkat, studovat schválený text zákona a užívat si do sytosti nezvyklého zájmu všech zainteresovaných stran o jeho osobu.

Andrzej Duda ale zákony vetoval. Předešel tak jedné konfrontaci a čeká jej druhá. Politická budoucnost polského prezidenta už rozhodně nebude svázaná se stranou Právo a Spravedlnost.

jp

 

 

Kalend akc