Connect with us
ReklamaHudba PL

Deset mladých nadějí polské hudební scény

Publikoval před

Dawid PodsiadloPolská hudební scéna prochází novou renesancí. Příčinou jsou mladí, talentovaní a za hranicemi Polska dosud neznámí hudebníci. Mnoho z nich má ale potenciál uspět na mezinárodním poli a někteří jsou již na cestě. Kdo jsou? Přinášíme krátký přehled.

 

 

10. Iza Lach

Mladá talentovaná zpěvačka a především skladatelka a textařka. Spolupracovala se skupinou L.Stadt. Vydala alba „Już Czas“, „Krzyk“, „Off the Wire“ a „Good Friday“. V září 2012 byla nominována na cenu MTV Music Awards v kategorii Nejlepší polský umělec.

9. XXANAXX

Stejně staří a chovají se k sobě jako příbuzní. Skladby jsou plné, basy hluboké a prostorné. Uklidňující a teplý zvuk, který zve na taneční parket. Rychle oslovili značné množství posluchačů.

8. Kari Amirian

Skladatelka, zpěvačka a producentka, známá také ze spolupráce s Royksopp. Zpívá jako Švédka, ale není jí. Sama o sobě říká: „Písně jsou jedinou formou sdělování o tom co sama cítím.“ V roce 2013 byla nominována na cenu Fryderyk v kategorii „Objev roku“. Delikátní a sametový hlas, skandinávská aura a slovanská melancholie. Stojí za to!

7. Lilly Hates Roses

Setkali se v Toruni a štěstí jim přeje. Duo z Poznaně v současné době oslovilo celé Polsko. Jejich poslední album „Something to Happen“ je kusem amerického folku, který se dokonale aklimatizoval v naší realitě.

6. KIXNARE

Produkuje hudbu a je také dýdžejem. Z fascinace rapem se mu nakonec podařilo vyprostit, ale jak sám říká: „Nemohl jsem se vzdálit od jeho kořenů.“ Je jedním z nejzajímavějších polských tvůrců elektronické hudby. Jeho skladba „Gucci Dough” kandiduje na polskou píseň roku 2013.
http://www.youtube.com/watch?v=GOei51E65Vs

5. KAMP!

Elektronické trio, jehož hudba má „sladcehořkou“ chuť. Taneční hudba nové diskotéky. V posledních letech se objevili na největších polských festivalech. Stojí za zmínku, že začínali v podkroví soukromého domu a jejich písně z alba tam byly nahrány. Největší naděje polské elektronické hudby.

4. Piotr Orzechowski

Chuligán u klavíru. Má cenu z klavírní soutěže Montreux Jazz Piano Competition 2011. Ďábelsky schopný, stydlivý a s fantastickou přesností, která nemá konkurenci. Ničí stereotypy a jak sám říká – „Chci oživit ducha jazzu a odejít od akademické hudby“. Lze jen očekávat revoluci …

3. Monika Brodka

Je na polské scéně je už delší dobu. Po jejím singlu „Varsovie“ jí všichni předpovídali mezinárodní úspěch. Vystoupila už na několika evropských festivalech a má předpoklady k světovým úspěchům. Nedávno sklidila chválu na stránkách amerického magazínu „Interviev“.

2. Fismoll

Okouzlující a chytá za srdce. Polský Bon Iver, jehož album „At Glade“ by měl znát každý dobrý posluchač. Student Talent School v Poznani, který stále opakuje, že není schopen vysvětlit tajemství svého úspěchu. Stojí za to!

1. Dawid Podsiadło

Nikdo nepochybuje, že letošek v Polsku patří tomuto mladému umělci. Album „Comfort and Happines“ posunuje mladého umělce na úroveň Dąbrowské a Moniky Brodką. Přes svůj mladý věk je sebevědomý a vyzrálý. Skvěle balancuje na pomezí umění a komerce.

jp

zdroj: wnas.pl

Continue Reading
Komentujte

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hudba PL

SBB Za linií horizontu

Publikoval před

SBBV sedmdesátých letech kapela SBB dobyla velkých úspěchů, a to nejen v Polsku, ale rovněž v zahraničí. Koncertovali zejména v Československu, Německu, Švýcarsku, Holandsku, Rakousku, Finsku, Švédsku, Dánsku nebo v Maďarsku. Skupina se rozpadla v roce 1980 po nahrání desky „Memento z banalnym tryptykiem“. (Pokračování textu…)

Pokračovat ve čtení

Hudba PL

Dospělá Agnieszka Chylińska

Publikoval před

agnieszka chylińskaIkona polské rockové scény 90-tých let zpěvačka Agnieszka Chylińska je také spisovatelkou, fejetonistkou a dnes matkou tří dětí. Chylińska se narodila v Gdaňsku a proslavila se jako zpěvačka skupiny O.N.A.. Mnohokráte ji nominovali na různé ceny nejen jako zpěvačku, ale i jako autorku textů. Byla a je kontroverzní a dokáže velmi trefně vyjadřovat své názory. Chylińska se při přebírání jedné ceny za zpěv obrátila na své učitele ze střední školy, kterou opustila před maturitou, slovy. „F… off, nenávidím vás“… a dnes je předsedkyní poroty polské mutace televizní soutěže Mám talent. (Pokračování textu…)

Pokračovat ve čtení

Hudba PL

Mám dost velký zadek, aby se tam všichni vešli

Publikoval před

Ewa Farna foto spot Znak„Mám ráda smích a veselí. Nemám problém si dělat srandu sama ze sebe. Je důležité mít odstup. Oni totiž Ti, kteří píší zle, hledají citlivé místo, aby se v něm pak následně rýpali.“ říká v rozhovoru pro natemat.pl Ewa Farna. Na otázku zda je více Češkou či Polkou, odpověděla:„Polkou. Národnost polská, občanství české.“ a pokračovala:„Myslím pozitivně, jsem optimistkou a nedávám prostor zlým věcem. Co mě trápí, jsou věci neměnné a jsem z nich spíše smutná než vzteklá. Je to ignorance, nenávist, hloupost.“  jp

(Pokračování textu…)

Pokračovat ve čtení
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement
Advertisement

Facebook

 • Evropská komise může trestat Polsko za smog 22.2.2018
  Evropský soudní tribunál dnes zveřejnil své rozhodnutí o tom, že Polsko porušilo unijní předpisy v rámci ochrany ovzduší. S žalobou z roku 2015 tak uspěla Evropská komise. Soud ovšem neudělil Polsku pokutu, ale po jeho vyhlášení musí Polsko informovat Evropskou komisi o tom, co dělá v boji proti znečištění ovzduší. Pokud se Brusel rozhodne, že […]
  Jaromír Piskoř
 • Polská centrální banka vede skrytou antikampaň 22.2.2018
  V Polsku vzbudila rozruch kampaň centrální banky proti kryptoměnám. Banka uvedla, že zaplatila 91 tisíc zlotých (asi 550 tisíc korun) společnostem Google a Facebook, ale také firmě Gamellon, která sdružuje polské youtubery. Právě video na síti youtube postrádající jakékoliv reklamní či PR označení vzbudilo nelibost části veřejnosti. Podle polských zákonů musí být reklamní sdělení jasně […]
  Jaromír Piskoř
 • Maďarský parlament podpořil Polsko 22.2.2018
  Maďarský parlament považuje proceduru zahájenou proti Polsku za „nebezpečný precedens“, kdy si komise rozšířila své pravomoci jako strážce smluv v rozporu s tím, „jak je stanoveno v zakládajících dokumentech společenství“, uvádí se podle MTI rovněž v rezoluci. Rezoluce schválená maďarským zákonodárným sborem označuje spuštění uvedené procedury za nepřijatelné. Podle agentury MTI zároveň zdůrazňuje, že článek […]
  Jaromír Piskoř