Reklama
design Datum , .
RSS
Polští novináři plní pokyny šéfa
Publikováno v Pá. 17. Březen 2017 v rubrice Aktuality

DekanRingier Axel Springer má v Polsku průšvih. Tamní veřejnoprávní televize zveřejnila totiž obsah dopisu šéfa vydavatelského domu s pokyny pro polské novináře zaměstnané v polských divizích koncernu, který vlastní v Polsku několik význačných deníků a týdeníků. V těchto pokynech, které prý do Varšavy přicházejí pravidelně, je viditelný vliv vedení koncernu na tzv. nezávislé novináře. Radí jim totiž jak psát o EU, o politice polské vlády atd. Z tohoto důvodu podle zdrojů blízkých polské vládě bude patrně na Ministerstvo zahraničí předvolán německý velvyslanec ve Varšavě, aby si vyslechl vážné znepokojení Polska týkající se povážlivých zásahů do svobody slova. Nejde totiž o první případ, kdy je švýcarsko-německý koncern v Polsku podezříván z nepřípustných praktik, které nemají mnoho společného se svobodou slova.

Vladimír Petrilák

Kalend akc
Publikováno v St. 17. Květen 2017 v rubrice Akce

polsky_den_plakatek_maxiVeřejnosti jindy nepřístupné prostory se promění v ideální místo na „polský piknik s hudbou“ (10. června 13.00-21.00). Kromě hudby čekají návštěvníky i prezentace příhraničních regionů Polska, program pro děti a polské delikatesy a nápoje. Už teď můžeme prozradit, že v zahradách vystoupí mj. populární Vołosi! Celý článek »

Publikováno v Po. 27. Březen 2017 v rubrice Akce

architektura_VII_dneJedinečný projekt, jehož autory jsou mladí kurátoři Iza Cichońska, Karolina Popera a Kuba Snopek, mapuje poválečnou výstavbu polských kostelů. Výstava představí nejzajímavější svatyně a často neuvěřitelné příběhy, které se s jejich stavbou pojí.  17. 3. – 22. 5. 2017 – Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 – dox.cz Celý článek »