Reklama
design Datum , .
RSS
Polský ministr zahraničí – o možném kompromisu
Publikováno v Čt. 31. Srpen 2017 v rubrice Aktuality

witold-waszczykowskiWaszczyskowski v Budapešti podle agentury AFP hovořil také o tom, že debatu o reformě vysílání pracovníků je záhodno „z politické a ideologické roviny“ dostat na technickou úroveň, kde – jak doufá – bude možný kompromis ve sporu mezi starými a novými členy EU. „Doufám, že až odešleme tuto otázku z politické agendy do technické diskuse, najdeme kompromisní řešení pro celou EU,“ řekl.

Zdroj: Týden (ČTK) 

Kalend akc
Publikováno v Po. 18. Září 2017 v rubrice Akce

bez hranic3. – 8. října 2017 – Mezinárodní divadelní festival Bez hranic (do roku 2004 s názvem Na hranici) vznikl z touhy vybudovat mosty porozumění přes hranice v regionu, kde je  tato potřeba velmi významná vzhledem k historii regionu a  až doposud přežívajících  vzájemných stereotypů.

Iniciativa se zrodila  na prahu svobody v  době, kdy  jak v Polsku  tak i v bývalém Československu začal přechod k demokracii. Aktivisté SPCz Cieszyn a  členové  Občanského fóra  v Českém Těšíně   se rozhodli  pro společnou kulturní aktivitu,  Jakub Mátl (český filozof, student J. Patočky) společně s Jerzym Kronholdem (těšínský básník nové vlny a dramatik) představili  myšlenku  společného divadelního festivalu.  Na festivalu  kromě prezentace děl ze zemí V4 se rovněž objevují inscenace z Ukrajiny, Rakouska a  představují se umělci z dalších zemí Evropy a Ameriky.

borderfestival.eu