Reklama
design Datum , .
RSS
Polsko s PiS v čele přijde o evropské peníze
Publikováno v Po. 20. Březen 2017 v rubrice Aktuality

průzkum PiS ztrácíPiS zaplatila za výhru Donalda Tuska a vše kolem ztrátou  5 % a Občanská Platforma se zvedla o 10 %. Bude zajímavé, zda to potvrdí i další průzkumy jiných agentur, protože skok o 10 % je na polské poměry obří.   Politika prostřednictvím demonstrací byla tedy opozicí opuštěna a návrat do poslaneckých lavic se zdůrazňováním toho, že Polsko s PiS v čele, přijde o evropské peníze, může být asi mnohem účinnější.

Polská „totální opozice“ Platforma a Nowoczesna budou napadat PiS, že je protievropské, což je za dlouhou dobu jediné, co se ukázalo být alespoň trochu účinné. Polsko-německé vztahy, to je ovšem trochu jiná kategorie a je vidět, že se Kaczyńskému podařilo některé německé politiky vyprovokovat. Přirovnávat Polsko k Turecku a ideově to zahrnout do německé volební kampaně, může být v Polsku velmi silně negativně vnímáno a to nejen vládou a PiS.

jp

Kalend akc
Publikováno v St. 17. Květen 2017 v rubrice Akce

polsky_den_plakatek_maxiVeřejnosti jindy nepřístupné prostory se promění v ideální místo na „polský piknik s hudbou“ (10. června 13.00-21.00). Kromě hudby čekají návštěvníky i prezentace příhraničních regionů Polska, program pro děti a polské delikatesy a nápoje. Už teď můžeme prozradit, že v zahradách vystoupí mj. populární Vołosi! Celý článek »

Publikováno v Po. 27. Březen 2017 v rubrice Akce

architektura_VII_dneJedinečný projekt, jehož autory jsou mladí kurátoři Iza Cichońska, Karolina Popera a Kuba Snopek, mapuje poválečnou výstavbu polských kostelů. Výstava představí nejzajímavější svatyně a často neuvěřitelné příběhy, které se s jejich stavbou pojí.  17. 3. – 22. 5. 2017 – Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7 – dox.cz Celý článek »