Reklama
design Datum , .
RSS
Polsko jako Silicon Valley pro pojistitele?
Publikováno v Čt. 13. Červenec 2017 v rubrice Aktuality, Ekonomika

polski mikroprocesorTen, kdo se blíže zaměří na polské pojišťovny, s údivem zjistí, že mají vysoce moderní IT infrastrukturu. Téměř všechny velké polské pojišťovny již v polovině prvního desetiletí tohoto století totiž zdokonalily své IT systémy, které jim usnadňují zavádění nových logo opojistenipojistných produktů. Škodní události vyřizují polské pojišťovny zpravidla využitím automatizovaného zpracování. Cesta k docílení současného stavu však nebyla jednoduchá. Většina pojišťoven při implementaci nových IT systémů objevovala „neprobádané území“.

 

Polské know-how vábí stále více evropské pojišťovny. Například pojišťovna ERGO nedávno oznámila, že chce vybudovat ve Varšavě vývojovou kancelář. Jedním z důvodů, proč jsou polští vývojáři tak žádaní, je, že mají značný improvizační talent. Vzhledem k tomu, že většina polských pojišťoven byla zakládána na zelené louce, museli se polští vývojáři vyrovnat s řadou nedostatků a řešit řadu problémů, čímž dostali do krve perfektní projektový management.

opojisteni.cz – celý článek zde

Kalend akc
Publikováno v Po. 18. Září 2017 v rubrice Akce

bez hranic3. – 8. října 2017 – Mezinárodní divadelní festival Bez hranic (do roku 2004 s názvem Na hranici) vznikl z touhy vybudovat mosty porozumění přes hranice v regionu, kde je  tato potřeba velmi významná vzhledem k historii regionu a  až doposud přežívajících  vzájemných stereotypů.

Iniciativa se zrodila  na prahu svobody v  době, kdy  jak v Polsku  tak i v bývalém Československu začal přechod k demokracii. Aktivisté SPCz Cieszyn a  členové  Občanského fóra  v Českém Těšíně   se rozhodli  pro společnou kulturní aktivitu,  Jakub Mátl (český filozof, student J. Patočky) společně s Jerzym Kronholdem (těšínský básník nové vlny a dramatik) představili  myšlenku  společného divadelního festivalu.  Na festivalu  kromě prezentace děl ze zemí V4 se rovněž objevují inscenace z Ukrajiny, Rakouska a  představují se umělci z dalších zemí Evropy a Ameriky.

borderfestival.eu