Reklama
design Datum , .
RSS
Podporujme demokratický odpor mladé generace v Polsku, řekla německá ministryně obrany
Publikováno v Út. 07. Listopad 2017 v rubrice Aktuality

„Pokládáme za nepřípustné, aby ministr členského státu NATO vyzýval občany jiného (členského) státu k protivládním akcím,“ prohlásila mluvčí polské obrany, podplukovnice Anna Peziolová. Ministr Antoni Macierewicz nechal předvolat vojenského přidělence z německého velvyslanectví. Von der Leyenová v televizi ZDF připomněla, že její děti díky programu Erasmus studovaly v Polsku v době, kdy liberální vládu vystřídal současný kabinet konzervativní a nacionalistické strany Právo a spravedlnost (PiS). „Musíme podporovat zdravý, demokratický odpor mladé generace v Polsku.“  píše ve své zprávě ČTK. 

V Polsku je toto prohlášení bráno jako – promyšlený protipolský výpad, který spouští konfrontační spirálu. Je pravdou, že onen rozhovor byl prostřednictvím polských sociálních sítí trochu pozměněn a zveličen. Německá ministryně hovořila ve večerním talk-show a mluvčí ministryně tvrdí, že slova byla vytržena z kontextu. Což má pravdu. Před oněmi větami Polsko pochválila. „Je potřeba jí to delikátně vysvětlit.“ podotkl  ovšem polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski. 

jp

Kalend akc
Publikováno v Út. 07. Listopad 2017 v rubrice Akce, Aktuality

Celovečerní i krátké filmy, program pro děti, vernisáž festivalových výstav, kulinářské překvapení, knížky a vyšívací dílna ve vašem oblíbeném letenském kině! Více na bardzofajnyfestival

Celý článek »