Reklama
design Datum , .
RSS
Leo Express na polské koleje opět nemůže, Poláci se bojí konkurence
Publikováno v Čt. 31. Srpen 2017 v rubrice Aktuality, Ekonomika

Leo ExpressPolské Ministerstvo infrastruktury zasáhlo do rozhodování polského Drážního úřadu. Chce po něm analýzu ekonomické rovnováhy dotovaných spojení na trase Praha – Krakov, což v důsledku znamená, že Leo Express po několikaleté anabázi stejně na polské koleje nevyjede. Před nějakým časem už společnost objednala soupravy, které může využít pro vybudování sítě středoevropských spojů. V Polsku už Leo Express nabízí nejen služby mezinárodní autobusové dopravy, ale i autobusové vnitropolské spoje. (rynek-kolejowy.pl)

Kalend akc
Publikováno v Po. 18. Září 2017 v rubrice Akce

bez hranic3. – 8. října 2017 – Mezinárodní divadelní festival Bez hranic (do roku 2004 s názvem Na hranici) vznikl z touhy vybudovat mosty porozumění přes hranice v regionu, kde je  tato potřeba velmi významná vzhledem k historii regionu a  až doposud přežívajících  vzájemných stereotypů.

Iniciativa se zrodila  na prahu svobody v  době, kdy  jak v Polsku  tak i v bývalém Československu začal přechod k demokracii. Aktivisté SPCz Cieszyn a  členové  Občanského fóra  v Českém Těšíně   se rozhodli  pro společnou kulturní aktivitu,  Jakub Mátl (český filozof, student J. Patočky) společně s Jerzym Kronholdem (těšínský básník nové vlny a dramatik) představili  myšlenku  společného divadelního festivalu.  Na festivalu  kromě prezentace děl ze zemí V4 se rovněž objevují inscenace z Ukrajiny, Rakouska a  představují se umělci z dalších zemí Evropy a Ameriky.

borderfestival.eu