Reklama
design Datum , .
RSS
Koho potkáte na 19. Kině na hranici?
Publikováno v Čt. 12. Leden 2017 v rubrice Aktuality, Polský film

kino na hranici wt_013Milan Lasica, Karel Roden, Karolina Gruszka, Allan Starski budou hosty 19. ročníku mezinárodní filmové přehlídky Kino na hranici, která se bude konat ve dnech 28. dubna – 3. května 2017 v Cieszyně a Českém Těšíně. Kromě retrospektiv uvedených umělců, bude celkem promítnuto více než 100 filmů včetně nejdůležitějších děl středoevropského kina. Připraven je rekordní počet novinek. Nebudou samozřejmě chybět ani tematické cykly.

Přehlídku filmů výše zmíněných umělců vysvětluje Łukasz Maciejewski, polský programový ředitel Kina na hranici: „Karolina Gruszka v sobě spojuje vzácnou kombinaci krásy, talentu a inteligence. Své dobrodružství s filmem začínala už jako náctiletá. Už tehdy přicházela do styku s celebritami – Krzysztofem Zanussim, Aleksandrem Proszkinem a především s Izabellou Cywińskou. Alan Starski je polský filmový a divadelní výtvarník, držitel několika desítek ocenění včetně Oscara za „Šindlerův seznam” Stevena Spielberga. Mnohokrát spolupracoval s Andrzejem Wajdou a také mimo jiné s Krzysztofem Kieślowským,  Agnieszkou Holland, Romanem Polańským a Władysławem Pasikowským. Kromě filmů, na kterých pracoval, uvidíme také výstavu jeho projektů a rovněž projekty Wiesławy Starské, které představují filmové, divadelní a televizní kostýmy”. V průběhu přehlídky bude možné Karolinu Gruszku vidět mimo jiné ve filmech „Szczęście świata“ (Michał Rosa), „Inaland empire“ (David Lynch) nebo „Kochankowie z Marony“ (Izabella Cywińska). Scénografie Allana Starského bude možné sledovat v oskarovém filmu „Šindlerův seznam” (Steven Spielberg), „Panny z Wilka“ (Andrzej Wajda) nebo „Pianista“ (Roman Polański).

O Milanu Lasicovi promlouvá český programový ředitel Martin Novosad: „Není to pouze populární slovenský herec, ale také humorista, dramaturg, spisovatel, textař, režisér, moderátor a písničkář. Mezi jeho nejznámější díla patří scénky natáčené společně s kolegou Júliem Satinským. Jejich humor spočívá v analýze banálních životních situací a jejich přenesení na hranice absurdity”. Milana Lasicu bude možné vidět ve filmechObsluhoval jsem anglického krále“ (Jiří Menzel), „Vážení přátelé, ano!“ (Dušan Klein) nebo „Srdečný pozdrav ze zeměkoule“ (Oldřich Lipský).

Karla Rodena, jednoho z nejvýraznějších herců své generace, který se dokázal prosadit jak na divadle, tak ve filmu, není třeba představovat. Mimořádně charismatický herec patří mezi vyhledávané herce velkých rolí. Jeho herecké umění si diváci budou moci vychutnat například ve filmech „Čas sluhů“ (Irena Pavlásková), „Tajnosti“ (Alice Nellis) nebo „Lidice“ (Petr Nikolaev).

Od 4. ledna 2017 začal předprodej akreditací za speciální cenu!

Akreditace zakoupená v lednovém předprodeji zahrnuje celý balíček, tj. vstup na všechny filmy a doprovodné akce, katalog, tričko a ekologickou tašku. Speciální cena platí při zakoupení 6 denní akreditace v termínu od 4. do 31. ledna (130 zł / 850 Kč). Po uplynutí doby lednového předprodeje bude cena 6 denních akreditací zvýšena. Stejně jako v minulém roce si lze objednat akreditaci skrze osobní profil účastníka na webových stránkách www.kinonagranicy.pl / www.kinonahranici.cz.

 

 

 

Kalend akc
Publikováno v Út. 07. Listopad 2017 v rubrice Akce, Aktuality

Celovečerní i krátké filmy, program pro děti, vernisáž festivalových výstav, kulinářské překvapení, knížky a vyšívací dílna ve vašem oblíbeném letenském kině! Více na bardzofajnyfestival

Celý článek »