Reklama
design Datum , .
RSS
Dominovala by dnes v polských ulicích vlajka EU?
Publikováno v St. 15. Březen 2017 v rubrice Aktuality

nejvlivnější PolákPolští opoziční novináři hodně nahlas přemýšlí, jak že je možné, že Občanská platforma nevyužívá evropské „výhry“ Donalda Tuska a tak nějak divně mlčí. Tuskova domovská strana má podle nich zaútočit na vládu a vyhnat lidi do ulic, aby demonstrovali své proevropské polské cítění. On sice, „ten ďábel Kaczyński“ řekl, že žádnou demolici Evropské unie nechce, a odmítl nabízenou přízeň Marine Le Penové, s uvěřitelným poukazem na fakt, že ona je na ruské výplatní pásce, ale to je přeci „ďáblovi vlastní“.

Je zapotřebí, podle opozičních novinářů, spustit marketingovou kampaň a konečně zničit Kaczyńského podporu u polských voličů, a to na základě průzkumů velké podpory polské populace k setrvání v Evropské unii (67 %). Kaczyński svého času jezdil po Polsku a přesvědčoval své voliče, aby volili vstup do Unie a v různých variantách téhož, prosazuje reformu Unie, nechce ji mít dvourychlostní, jezdí na tajná sezení s Merkelovou a dohaduje s ní možnosti kompromisů….

Do 14 dnů má polská opozice předložit žádost o vyjádření nedůvěry polské vládě a navrhnout nového polského premiéra. Nedůvěra při většině, kterou vládne PiS (a na její straně je i nejméně deset nezávislých poslanců) bude plácnutím do vody. A polská rozhádaná opozice se zatím nemůže shodnout na osobě „technického“ premiéra. Asi by se shodli na Donaldu Tuskovi, který je, podle průzkumů, druhým nejvlivnějším Polákem, ale to tak nějak možné není. Polská volební kampaň pokračuje v Polsku i více než rok po volbách. Zajímavé je to, že to vyhovuje i Kaczyńskému, nejvlivnějšímu Polákovi.

jp

Kalend akc
Publikováno v Út. 07. Listopad 2017 v rubrice Akce, Aktuality

Celovečerní i krátké filmy, program pro děti, vernisáž festivalových výstav, kulinářské překvapení, knížky a vyšívací dílna ve vašem oblíbeném letenském kině! Více na bardzofajnyfestival

Celý článek »