Connect with us
ReklamaAkce

Zimní snění / SOČR a Michał Nesterowicz

Publikoval před

 

18. 12. 2017, 19.30 Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, Praha 1- První návrat polského dirigenta Michała Nesterowicze po úspěšném loňském koncertu s klavíristou Lukášem Vondráčkem a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu přinese spojení české a ruské hudby. Program uvede energické dílo Josefa Suka Fantastické scherzo. Dále zazní Rapsodie – koncert pro violu a orchestr od Sukova žáka Bohuslava Martinů; sólový part v této lyrické skladbě přednese vynikající britsko-ukrajinský violista Maxim Rysanov, který vystupuje na BBC Proms, Salcburském nebo Edinburském festivalu. Večer uzavře symfonie Petra Iljiče Čajkovského Zimní sny.

Michał Nesterowicz (*1974) studoval dirigování a hru na housle na Hudební akademii ve své rodné Vratislavi. V současné době působí mj. jako hlavní hostující dirigent Basilejského symfonického orchestru.

www.rozhlas.cz/socr

Continue Reading
Komentujte

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Akce

Michalina Bigaj: neupřímná příroda

Publikoval před

Michalina Bigaj: neupřímná příroda, MeetFactory, o. p. s. , Ke Sklárně 3213/15, Praha 5 Galerie Kostka
Výstava absolventky krakovské Akademie výtvarného umění a rezidentky MeetFactory Michaliny Bigaj rozkrývá obtížné a nesamozřejmé kontakty mezi přírodou a moderním člověkem.  Michalina Bigaj tvoří sochy, objekty, instalace a fotografie, které spojuje téma vztahu mezi přirozeným prostředím a civilizací. Využívá lidská těla, přírodniny a předměty, její tvorba obnažuje bezmocnost současného člověka tváří v tvář jeho okolí. Bigaj je laureátkou ceny polského ministra kultury pro studenty uměleckých škol.
Kurátorka: Agnieszka Jankowska-Marzec

www.meetfactory.cz

 

Pokračovat ve čtení

Akce

Budoucnost Evropy / pohled z Visegrádu

Publikoval před

14. 12. 2017, 17.00 CEVRO Institut, Jungmannova 17 – Existuje opravdu tolik skloňovaný konflikt mezi „starými“ a „novými“ členskými státy EU? Existuje nějaký společný systém hodnot, který by spojoval země Visegrádu a odlišoval je od západní Evropy? Jak řešit prohlubující se propast mezi názory elit a společnosti? Jaká je budoucnost konzervativního politického myšlení?

Na tyto a další otázky bude odpovídat Ryszard Legutko, profesor filozofie z Jagellonské univerzity a zároveň politik a europoslanec. Legutko patří mezi nejznámější polské intelektuály, pražské setkání se koná u příležitosti vydání českého překladu jeho eseje Triumf průměrného člověka (vydává nakladatelství CDK). V diskusi dále vystoupí Roman Joch, český politolog, komentátor a zakladatel Občanského institutu. Moderátorem setkání bude ředitel PCTR Alexandr Vondra.

Setkání organizuje Centrum pro transatlantické vztahy Vysoké školy CEVRO Institut. Tlumočení bude zajištěno.

www.cevroinstitut.cz

Pokračovat ve čtení
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Advertisement

Facebook

 • Morawiecki nahrazuje Szydlovou 8.12.2017
  Očekávané se stalo skutkem. Polská premiérka ustoupila rozhodnutí předsedy PiS Kaczyńského a rezignovala na svou funkci premiérky pár hodin po tom co v polském Sejmu ustála pokus o vyjádření nedůvěry její vládě polskou opozicí. Polský prezident bude mít vliv na zahraniční politiku Polska a je téměř jisté, že dojde k výměně polského ministra zahraničí. Kdo […]
  Jaromír Piskoř
 • Nový český velvyslanec ve Varšavě 7.12.2017
  Nový český velvyslanec v Polsku Dr. Ivan Jestřáb je určitě zkušený diplomat a po svých štacích na několika ambasádách bude určitě schopen zvládnou úřad ve Varšavě. Bývalý poradce Špidly a bývalý politický ředitel Ministerstva zahraničních věcí České republiky za vládnutí Luboše Zaorálka z ČSSD se stihl na čtyři roky „oddelegovat“ k našim severním sousedům. Marek […]
  Jaromír Piskoř
 • Polsku došla trpělivost. Evropo, musíš se chránit před uprchlíky! 7.12.2017
  Na YouTube kanálu polského Ministerstva vnitra se objevilo video, které varuje před následky migrační krize. Zdůrazňuje se v něm, že ne zdaleka každý imigrant je uprchlík z válečné zóny. A nabádá, aby Evropa otevřela oči a začala chránit své vlastní obyvatelstvo. Video na začátku popisuje proces, který se odehrál v nedávném období. „V posledních čtyřech […]
  Jaromír Piskoř