Connect with us
ReklamaAkce

Budoucnost Evropy / pohled z Visegrádu

Publikoval před

14. 12. 2017, 17.00 CEVRO Institut, Jungmannova 17 – Existuje opravdu tolik skloňovaný konflikt mezi „starými“ a „novými“ členskými státy EU? Existuje nějaký společný systém hodnot, který by spojoval země Visegrádu a odlišoval je od západní Evropy? Jak řešit prohlubující se propast mezi názory elit a společnosti? Jaká je budoucnost konzervativního politického myšlení?

Na tyto a další otázky bude odpovídat Ryszard Legutko, profesor filozofie z Jagellonské univerzity a zároveň politik a europoslanec. Legutko patří mezi nejznámější polské intelektuály, pražské setkání se koná u příležitosti vydání českého překladu jeho eseje Triumf průměrného člověka (vydává nakladatelství CDK). V diskusi dále vystoupí Roman Joch, český politolog, komentátor a zakladatel Občanského institutu. Moderátorem setkání bude ředitel PCTR Alexandr Vondra.

Setkání organizuje Centrum pro transatlantické vztahy Vysoké školy CEVRO Institut. Tlumočení bude zajištěno.

www.cevroinstitut.cz

Continue Reading
Komentujte

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Akce

Michalina Bigaj: neupřímná příroda

Publikoval před

Michalina Bigaj: neupřímná příroda, MeetFactory, o. p. s. , Ke Sklárně 3213/15, Praha 5 Galerie Kostka
Výstava absolventky krakovské Akademie výtvarného umění a rezidentky MeetFactory Michaliny Bigaj rozkrývá obtížné a nesamozřejmé kontakty mezi přírodou a moderním člověkem.  Michalina Bigaj tvoří sochy, objekty, instalace a fotografie, které spojuje téma vztahu mezi přirozeným prostředím a civilizací. Využívá lidská těla, přírodniny a předměty, její tvorba obnažuje bezmocnost současného člověka tváří v tvář jeho okolí. Bigaj je laureátkou ceny polského ministra kultury pro studenty uměleckých škol.
Kurátorka: Agnieszka Jankowska-Marzec

www.meetfactory.cz

 

Pokračovat ve čtení

Akce

Zimní snění / SOČR a Michał Nesterowicz

Publikoval před

 

18. 12. 2017, 19.30 Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, Praha 1- První návrat polského dirigenta Michała Nesterowicze po úspěšném loňském koncertu s klavíristou Lukášem Vondráčkem a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu přinese spojení české a ruské hudby. Program uvede energické dílo Josefa Suka Fantastické scherzo. Dále zazní Rapsodie – koncert pro violu a orchestr od Sukova žáka Bohuslava Martinů; sólový part v této lyrické skladbě přednese vynikající britsko-ukrajinský violista Maxim Rysanov, který vystupuje na BBC Proms, Salcburském nebo Edinburském festivalu. Večer uzavře symfonie Petra Iljiče Čajkovského Zimní sny.

Michał Nesterowicz (*1974) studoval dirigování a hru na housle na Hudební akademii ve své rodné Vratislavi. V současné době působí mj. jako hlavní hostující dirigent Basilejského symfonického orchestru.

www.rozhlas.cz/socr

Pokračovat ve čtení
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Advertisement

Facebook

 • Morawiecki nahrazuje Szydlovou 8.12.2017
  Očekávané se stalo skutkem. Polská premiérka ustoupila rozhodnutí předsedy PiS Kaczyńského a rezignovala na svou funkci premiérky pár hodin po tom co v polském Sejmu ustála pokus o vyjádření nedůvěry její vládě polskou opozicí. Polský prezident bude mít vliv na zahraniční politiku Polska a je téměř jisté, že dojde k výměně polského ministra zahraničí. Kdo […]
  Jaromír Piskoř
 • Nový český velvyslanec ve Varšavě 7.12.2017
  Nový český velvyslanec v Polsku Dr. Ivan Jestřáb je určitě zkušený diplomat a po svých štacích na několika ambasádách bude určitě schopen zvládnou úřad ve Varšavě. Bývalý poradce Špidly a bývalý politický ředitel Ministerstva zahraničních věcí České republiky za vládnutí Luboše Zaorálka z ČSSD se stihl na čtyři roky „oddelegovat“ k našim severním sousedům. Marek […]
  Jaromír Piskoř
 • Polsku došla trpělivost. Evropo, musíš se chránit před uprchlíky! 7.12.2017
  Na YouTube kanálu polského Ministerstva vnitra se objevilo video, které varuje před následky migrační krize. Zdůrazňuje se v něm, že ne zdaleka každý imigrant je uprchlík z válečné zóny. A nabádá, aby Evropa otevřela oči a začala chránit své vlastní obyvatelstvo. Video na začátku popisuje proces, který se odehrál v nedávném období. „V posledních čtyřech […]
  Jaromír Piskoř